Doi jucători ai Corvinului Hunedoara sunt doriţi în Superliga Doi jucători ai Corvinului Hunedoara sunt doriţi în Superliga
Zinedine Zidane revine! A bătut palma cu noua echipă şi mai rămâne doar să semneze contractul Zinedine Zidane revine! A bătut palma cu noua echipă şi mai rămâne doar să semneze contractul
Vincenzo Italiano a sărutat o jurnalistă după un gol al Fiorentinei la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League Vincenzo Italiano a sărutat o jurnalistă după un gol al Fiorentinei la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League
Varianta senzaţională pentru Rapid! Antrenorul care ar putea face performanţe în „Giuleşti”. „El s-ar potrivi” | EXCLUSIV Varianta senzaţională pentru Rapid! Antrenorul care ar putea face performanţe în „Giuleşti”. „El s-ar potrivi” | EXCLUSIV
Fostul fotbalist anunţă că a fost vizitat de poliţie de patru ori în trei zile. „Bun venit în Coreea de Nord” Fostul fotbalist anunţă că a fost vizitat de poliţie de patru ori în trei zile. „Bun venit în Coreea de Nord”
Dorit de Barcelona şi Manchester United, Julian Nagelsman a anunţat unde va antrena din sezonul viitor Dorit de Barcelona şi Manchester United, Julian Nagelsman a anunţat unde va antrena din sezonul viitor

VIDEO | Marseille - Bordeaux 2-2. Gazdele au condus cu 2-0 la pauză! Un jucător a leşinat pe teren în minutul 5

Olympique Marseille Publicat de Andrei Ionascu pe 16 aug 2021

Olympique de Marseille a remizat pe teren propriu cu Bordeaux, scor 2-2, în etapa a doua din Ligue 1, în direct pe Look Sport 3, deşi a condus cu 2-0 la pauză. A fost primul meci cu spectatori pe Stade Velodrome din martie 2020 încoace.

Nigerianul Samuel Kalu a leşinat pe teren în minutul 4, în timp ce gazdele se pregăteau să execute o lovitură liberă. Fotbalistul oaspeţilor a fost preluat de medici şi dus la spital pentru investigaţii suplimentare.

Marseille a condus cu scorul de 2-0, prin golurile marcate de Cengiz Under (34’) şi Dimitri Payet (41’).

În repriza a doua, gazdele au fost de nerecunoscut şi n-au mai trimis niciun şut pe poartă. Timothee Pembele (51’) şi Remi Oudin (57’) au egalat pentru Bordeaux.

În minutul 88, Leonardo Balerdi a fost eliminat de la OM pentru un fault dur.

Marseille are 4 puncte după primele două etape, în timp ce Bordeaux a câştigat primul punct.

Sursa foto: Twitter OM