VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1. Ardelenii revin în lupta pentru locul secund VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1. Ardelenii revin în lupta pentru locul secund
Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată
Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV
Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV

VIDEO | Max Verstappen a câştigat Marele Premiu al Olandei la Formula 1. Ferrari a oferit un moment uluitor .

Formula 1 Publicat pe 4 sep 2022
Pilotul olandez Max Verstappen (Red Bull Racing) a câştigat, duminică, Marele Premiu al Olandei la Formula 1.

Pilotul de la Red Bull Racing s-a impus pe circuitul de la Zandvoort, podiumul fiind completat de George Russell (Mercedes) şi Charles Leclerc (Ferrari).

Pe poziţia a patra a încheiat britanicul Lewis Hamilton (Mercedes).Max Verstappen conduce şi în ierarhia generală a piloţilor, cu 284 de puncte, fiind urmat în clasament de mexicanul Sergio Perez, colegul său de la Red Bull Racing, cu 191 puncte şi monegascul Charles Leclerc (Ferrari), cu 186 de puncte.

Momentul cel mai puţin aşteptat a avut loc în turul al 15-lea, când mecanicii Scureriei Ferrari s-au făcut de râs şi au pus doar trei pneuri la plecarea de la boxe a spaniolului CarloS Sainz.

Spaniolul Carlos Sainz (Ferrari) se află pe locul 4 (171 puncte), în timp ce Lewis Hamilton ocupă poziţia a şasea (146 puncte). Următorul Grand Prix al Formulei 1 este cel al Italiei, de la Monza, programat să se desfăşoare duminică, 11 septembrie.