Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată
Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV
Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1, în direct la Prima Sport 1! Bîrligea deschide scorul VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1, în direct la Prima Sport 1! Bîrligea deschide scorul
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV

VIDEO ǀ Max Verstappen a câştigat Marele Premiu de Formula 1 al Belgiei, după ce a plecat în cursă de pe poziţia a 14-a

Formula 1 Publicat pe 28 aug 2022

Pilotul olandez Max Verstappen a câştigat duminică Marele Premiu de Formula 1 al Belgiei ,deşi a plecat de pe locul 14 al grilei de start.

Campionul mondial en-titre, Max Verstappen (Red Bull) a dominat cursa de pe circuitul de la Spa, câştigând fără multe probleme.

Pe locul secund s-a clasat coechipierul său de la Red Bull, Sergio Perez.

Carlos Sainz (Ferrari) a fost al treilea.

Pilotul britanic Lewis Hamilton (Mercedes) a abandonat încă din primul tur, după un acroşaj cu Fernando Alonso (Alpine).