Ceahlăul, la un pas de desfiinţare? Anunţul sponsorului principal Ceahlăul, la un pas de desfiinţare? Anunţul sponsorului principal
Jucătorii de la Csikszereda au primă pentru promovarea în Superligă Jucătorii de la Csikszereda au primă pentru promovarea în Superligă
Handbal masculin | Deţinătoarea Cupei României, CSM Constanţa, se califică în finala competiţiei din 2024

Dan Şucu s-a înţeles cu viitorul antrenor! Când ar urma să fie prezentat Dan Şucu s-a înţeles cu viitorul antrenor! Când ar urma să fie prezentat
Jesus Navas a semnat pe viaţă Jesus Navas a semnat pe viaţă
Se umple Arena Naţională? Numărul uriaş de bilete vândute pentru duelul dintre Dinamo şi Csikszereda Se umple Arena Naţională? Numărul uriaş de bilete vândute pentru duelul dintre Dinamo şi Csikszereda

VIDEO | Max Verstappen a reuşit ”hattrick-ul” în Austria. Un nou titlu pare doar o chestiune de timp pentru pilotul Red Bull

Formula 1 Publicat de Daian Cutu pe 2 iul 2023

Pilotul olandez Max Verstappen a câştigat duminică Marele Premiu al Austriei la Formula 1, pe circuitul de la Spielberg. Olandezul a reuşit în acest week-end: pole-position-ul şi recordul pe tur, pe lângă victorie.

Max Verstappen (Red Bull) a obţinut a şaptea victorie în nouă curse în acest sezon impunându-se duminică la Red Bull Ring. Olandezul s-a impus în faţa lui Charles Leclerc (Ferrari) şi Sergio Perez (Red Bull), într-o cursă marcată de penalizări pentru depăşirea limitelor pistei.

Max Verstappen a pornit din pole-position, şi a cedat doar pentru scurt timp poziţia de lider în faţa monegascului Charles Leclerc (Ferrari), înainte de a-şi recâştiga rapid poziţia în fruntea competitorilor de la Spielberg. Ocupantul locului al treilea, Sergio Perez, a început cursa de pe poziţia a 15-a.

Fernando Alonso (Aston Martin) s-a clasat pe locul 6, iar Lewis Hamilton (Mercedes) a încheiat pe poziţia a şaptea.