Guardiola şi-ar putea prelungi contractul cu Manchester City Guardiola şi-ar putea prelungi contractul cu Manchester City
Ancuţa Bodnar şi Simona Radiş s-au calificat în semifinale la dublu vâsle cu cel mai bun timp al calificărilor Ancuţa Bodnar şi Simona Radiş s-au calificat în semifinale la dublu vâsle cu cel mai bun timp al calificărilor
Prima medalie de aur de la Jocurile Olimpice, obţinută de China, în concursul de tir Prima medalie de aur de la Jocurile Olimpice, obţinută de China, în concursul de tir
Marian Florian Enache şi Andrei Sebastian Cornea s-au calificat în semifinalele probei de dublu vâsle masculin Marian Florian Enache şi Andrei Sebastian Cornea s-au calificat în semifinalele probei de dublu vâsle masculin
Andrei Muntean a evoluat în calificările olimpice de la paralele Andrei Muntean a evoluat în calificările olimpice de la paralele
LIVE VIDEO | Sepsi - Dinamo, ASTĂZI, de la 22:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Duel complicat pentru „câini” LIVE VIDEO | Sepsi - Dinamo, ASTĂZI, de la 22:00, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Duel complicat pentru „câini”

VIDEO | Max Verstappen s-a impus în Marele Premiu al Bahrainului. Veteranul Fernando Alonso a produs o surpriză plăcută

Formula 1 Publicat de Daian Cutu pe 5 mar 2023

Pilotul olandez Max Verstappen (Red Bull Racing), campionul mondial en-titre, a câştigat Marele Premiu al Bahrainului, prima cursă de F1 din acest an.

Pe circuitul de la Sakhir (Bahrain), piloţii de la Red Bull Racing au făcut legea. Verstappen s-a impus în primul Mare Premiu al anului 2023, iar Sergio Perez a fost al doilea în clasament. Este prima victorie a olandezului pe acest circuit.

Veteranul Fernando Alonso (Aston Martin), la 41 de ani, a reuşit să termine pe podium, cucerind locul 3, după o cursă extraordinară. Ibericul se află la al doilea podium reuşit în ultimii doi ani, după cel din Qatar, în 2021. Carlos Sainz (Ferrari) a fost al patrulea, iar Lewis Hamilton (Mercedes) a încheiat pe poziţia a cincea.

Lui Charles Leclers (Ferrari) i-a cedat motorul şi monegascul a fost nevoit să abandoneze în turul 41.