FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

VIDEO | Meci cu încărcătură specială pentru Gică Hagi. ”Avem talent, încrederea jucătorilor e mare”

Farul Constanta Publicat de Daian Cutu pe 11 sep 2022

Farul Constanţa a întrecut pe teren propriu, formaţia FC Argeş, scor 3-0 şi a trecut pe primul loc în clasamentul Superligii. Meciul, care a contat pentru etapa a zecea, a fost întrerupt timp de opt minute, pentru a i se acorda îngijiri medicale unui spectator.

Meciul de la Ovidiu a fost întrerupt de arbitru timp de opt minute, începând din minutul 25, atunci când unui spectator I s-a făcut rău, iar personalul medical de pe ambulanţa prezentă la stadion i-a acordat îngrijiri, transportându-l apoi la spital.

Pentru Gică Hagi a fost un meci special, deoarece s-au împlinit 40 de ani de la debutul ”Regelui” în prima ligă din România.

”Am jucat bine, eu zic că am pregătit bine meciul, am început extraordinar, am marcat, apoi am avut 20 de minute în care ne-am pierdut. Există potenţial să fie şi mai bine.

Am construit bine, avem jucători care erau foarte buni, încercăm să-i aducem la nivelul la care erau înainte. Băluţă mai are până să ajungă unde era înainte. Important e să fie mult pe teren, să aibă ritm, că fotbal ştie mult, el era profesorul.

În prima repriză am fost supărat pe cei din spate pentru că era foarte lentă construcţia. A doua repriză, am schimbat sistemul şi poziţia jucătorilor nu era aşa bună. Ofensiv ştim să jucăm, defensiv o putem face mai bine.

Avem talent, încrederea jucătorilor e mare, jucătorii, foşti internaţionali, mai rămâne să-i punem la punct fizic. Nu sunt la cel mai bun nivel fizic, dar sper că vor ajunge”,