VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz
Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu” Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu”
VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă
Adi Mutu, replică dură pentru Tachtsidis! "Nu are minte. Am goluri câte meciuri are el în Italia" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată
Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj

VIDEO | Meci de coşmar pentru Vlad Chiricheş împotriva Interului! Greşeli în lanţ, autogol şi accidentare. Sassuolo a pierdut neverosimil. Update

Serie A Publicat de Emanoil Ursache pe 28 nov 2020

Update: Sassuolo - Inter Milano s-a terminat 0-3. Pentru oaspeţi a mai marcat Roberto Gagliardini, în minutul 60, printr-o execuţie elegantă, cu ristul exterior. Autorul pasei decisive a fost Matteo Darmian. Pentru Sassuolo a fost prima înfrângere înregistrată în actualul sezon din Serie A. AC Milan şi Juventus, pentru moment, rămân singurele echipe neînvinse din Italia.

Vlad Chiricheş a avut parte de o repriză de coşmar în prima parte a meciului dintre Sassuolo şi Inter Milano, transmis de către Look Sport+. Deşi a avut până acum evoluţii bune în Serie A, căpitanul României a greşit decisiv la ambele goluri marcate de milanezi.

În minutul patru, Chiricheş l-a scăpat complet din marcaj pe Lautaro Martinez, care l-a lobat pe portarul Consigli, ieşit eronat dintre buturi. Fundaşul român părea că s-a redresat şi că poate salva acea fază, însă în duelul cu starul argentinian al Interului s-a dezechilibrat extrem de uşor şi a căzut. Până la urmă, Martinez i-a pasat lui Alexis Sanchez, care a avut de îndeplinit doar o simplă formalitate şi a înscris.

Lucrurile au stat aproape la fel de rău la autogolul din minutul 14. Vlad Chiricheş a fost prins pe picior greşit de o recentrare în forţă a lui Arturo Vidal şi a trimis din inerţie în proprie poartă. Ca tacâmul să fie complet, apărătorul român s-a mai şi accidentat în minutul 42, fiind înlocuit cu Marlon.