LIVE VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Victoria, singura variantă a „câinilor roşii” LIVE VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! Victoria, singura variantă a „câinilor roşii”
VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari, astăzi, de la 14:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial în lupta pentru evitarea retrogradării VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari, astăzi, de la 14:30, în direct la Prima Sport 1! Duel crucial în lupta pentru evitarea retrogradării
VIDEO | Unirea Slobozia - Corvinul Hunedoara, astăzi, de la ora 12:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în liga secundă VIDEO | Unirea Slobozia - Corvinul Hunedoara, astăzi, de la ora 12:00, în direct la Prima Sport 1! Meci cu tentă amicală în liga secundă
VIDEO | Hoffenheim - Leipzig 1-1. Oaspeţii îşi opresc seria de 4 victorii consecutive VIDEO | Hoffenheim - Leipzig 1-1. Oaspeţii îşi opresc seria de 4 victorii consecutive
VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida
Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka

VIDEO | MECI NEBUN ÎN ŞTEFAN CEL MARE! DINAMO SE RĂZBUNĂ PE VIITORUL ÎNTR-UN MECI ÎN CARE A CONDUS CU 3-0, DAR A TREMURAT PE FINAL

Video Publicat pe 27 oct 2019

Dinamo a reuşit să se impună în derby-ul cu Viitorul, 3-2, în direct pe Look Plus. „Câinii” şi-au luat revanşa după înfrângerea umilitoare din tur (0-5) şi i-au împiedicat pe dobrogeni să urce pe primul loc, care e ocupat în continuare de CFR Cluj,

În prima repriză, Dinamo a avut două minute de graţie. Perovic a deschis scorul în minutul 29, iar Sorescu l-a majorat două minute mai târziu şi Dinamo intra la cabine la adăpostul unui 2-0 remarcabil. Dar gazdele nu s-au oprit aici. Filip a dus scorul la un neverosimil 3-0, la un sfert de oră după reluaarea jocului. Din acel moment, în jocul echipei lui Duşan Uhrin a intervenit autorelaxarea, ceea ce era să-i coste pe bucureşteni. Cu un sfert de oră înainte de final, Iancu a marcat pentru Viitorul, iar patru minute mai târziu Boboc a făcut 2-3 şi lucrurile s-au complicat pentru „câini”. Dinamo a reuşit însă să reziste până la final şi să obţină o victorie preţioasă.

Cu cele 3 puncte luate în aceastâ seară, Dinamo ajunge la un total de 20 de puncte şi urcă pe locul 7, foarte aproape de play-off. În schimb, oaspeţii ratează şansa de a urca pe prima poziţie şi rămân pe locul secund cu 25 de puncte, la două lungimi în spatele liderului CFR Cluj.