VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida VIDEO | Getafe - Athletic Bilbao 0-2. ”Dubla” lui Inaki Williams a decis partida
Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka Felix Auger-Aliassime s-a calificat în finala de la Madrid după abandonul lui Jiri Lehecka
Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV Patronul lui Sepsi critică arbitrajul după partida de la Constanţa: „Clar ca bună ziua!” | VIDEO EXCLUSIV
Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV Merită Farul să joace în cupele europene? Fostul fotbalist din Superliga a dat verdictul: „Ar face mai multe” | EXCLUSIV
Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV Încă un motiv de sărbătoare pentru jucătorii lui Sepsi! Laszlo Dioszegi a intrat în direct şi a făcut anunţul | VIDEO EXCLUSIV
Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!” Bernd Storck îl învinge clar pe Gică Hagi. ”Este uimitor!”

VIDEO | Meci uluitor în NBA! Denver Nuggets a recuperat un deficit de 20 puncte şi a învins-o pe LA Lakers în ultima secundă

Baschet Publicat de Tudor Moisa pe 23 apr 2024

Meci interzis cardiacilor în NBA! După ce în prima partidă din seria cu Lakers a reuşit să revină de la -14 puncte, Denver Nuggets a făcut o nouă remontadă. Campioana în exerciţiu s-a impus, scor 101-99, după ce a fost condusă la 20 de puncte, în sfertul al treilea

Criticat pentru prestaţia dezastruoasă din primul meci, D'Angelo Russell a început ca din puşcă duelul de marţi dimineaţă, reuşind să înscrie primele cinci aruncări de trei puncte pe care le-a încercat. Mai mult decât atât, point guard-ul a marcat de 7 ori de la distanţă, un record personal în playoffs.

Anthony Davis a stabilit şi el un record personal, reuşind să marcheze 11 coşuri în prima repriză. Superstarul a terminat meciul cu 32 de puncte şi 11 recuperări, iar LeBron James a înscris 26 de puncte, la care a adăugat 8 recuperări şi 12 pase decisive.

De partea cealaltă, Nikola Jokic a bifat un triple-double (27 de puncte, 20 de recuperări, 10 pase decisive), dar mai impresionant a fost faptul că la finalul primului sfert avea deja un double-double.

Jamal Murray a marcat 20 de puncte şi a înscris coşul victoriei, pe sirenă, după ce LeBron James a ratat o aruncare de trei puncte, la faza precedentă.

În urma acestei victorii, Denver Nuggets o conduce pe Lakers cu 2-0 în prima rundă din playoffs.