Ultima oră
”M-am săturat de prostiile astea!”. Agentul lui Jurgen Klopp dezminte că germanul ar semna

”M-am săturat de prostiile astea!”. Agentul lui Jurgen Klopp dezminte că germanul ar semna
Michel Platini a depus plângere împotriva lui Gianni Infantino pentru trafic de influenţă şi denunţ calomnios Michel Platini a depus plângere împotriva lui Gianni Infantino pentru trafic de influenţă şi denunţ calomnios
Craiova a pus ochii pe starul lui "U" Cluj: "A făcut un sezon bun" Craiova a pus ochii pe starul lui "U" Cluj: "A făcut un sezon bun"
Basarab Panduru, dezamăgit de regresul unui jucător de la Dinamo: ”Îl vedeam peste toţi” | VIDEO EXCLUSIV Basarab Panduru, dezamăgit de regresul unui jucător de la Dinamo: ”Îl vedeam peste toţi” | VIDEO EXCLUSIV
Vinde Dan Şucu vedeta din Giuleşti? ”Nu dă 1 milion pe el!” | VIDEO EXCLUSIV

Vinde Dan Şucu vedeta din Giuleşti? ”Nu dă 1 milion pe el!” | VIDEO EXCLUSIV
Răsturnare de situaţie la CFR Cluj?! El este antrenorul pentru care Varga face tot posibilul să îl convingă să vină în Gruia Răsturnare de situaţie la CFR Cluj?! El este antrenorul pentru care Varga face tot posibilul să îl convingă să vină în Gruia

VIDEO | Mihaiu şi Nepomuceno, eroii negativi ai 'câinilor roşii' în semifinalele Cupei. Florescu: "Dinamo a avut victoria în mână. Se vede şi lipsa de experienţă" EXCLUSIV

Cupa României Publicat de Andrei Ionascu pe 11 mai 2021
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Astra Giurgiu s-a calificat în finala Cupei României, după ce s-a impus la loviturile de departajare în ‘Ştefan cel Mare’ cu Dinamo, în direct pe Look Sport+. Dinamo a dus confruntarea în prelungiri, după reuşita fabuloasă a lui Andrei Radu din minutul 89. La loviturile de la 11 metri, Andreas Mihaiu şi Gevaro Nepomuceno au ratat pentru Dinamo, iar Astra s-a impus cu 5-4.

La emisiunea ‘Fotbal Look’ de la Look Sport+, George Florescu a declarat că Dinamo trebuia să rezolve calificarea până la loviturile de departajare, unde s-a văzut lipsa de experienţă a jucătorilor în meciurile importante.

"Până la urmă, când se ajunge la penalty-uri e o loterie. E surprinzător, pentru că nu mă aşteptam să se ajungă la penalty-uri. Mi s-a părut că Dinamo a dominat partida, chiar dacă a marcat norocos şi chinuit. În prelungiri, puteau să forţeze, dar n-au făcut-o. Poate că se vede şi o oarecare lipsă de experienţă la Dinamo, la loviturile de departajare. Rar mi-a fost dat să văd ca un jucător tânăr, un junior, să fie lăsat să bată penalty-ul decisiv. La echipele la care am mai activat, penalty-urile decisive sunt bătute de către jucătorii mai experimentaţi. Poate fi şi o chestiune de ‘feeling’, nu ştiu dacă a cerut el să bată. Până la urmă, Dinamo a avut victoria în mână, iar Mihaiu n-a reuşit nici măcar din două încercări", a spus George Florescu la emisiunea 'Fotbal Look' de la Look Sport+.

Cealaltă finalistă a Cupei va fi decisă miercuri seară, după confruntarea Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Universitatea Craiova, de la ora 20:30, în direct pe Look Sport+. În tur, Craiova s-a impus cu 3-0.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Cupa României

Ultimele articole Toate articolele