Ultima oră
Cristiano Ronaldo a marcat la al şaselea Mondial şi a devenit unic în istoria fotbalului Cristiano Ronaldo a marcat la al şaselea Mondial şi a devenit unic în istoria fotbalului
Cristi Chivu nu se opreşte aici! Ce obiectiv şi-a stabilit antrenorul român Cristi Chivu nu se opreşte aici! Ce obiectiv şi-a stabilit antrenorul român
Matteo Duţu vrea să-l facă uitat pe Boateng la Dinamo în următorul sezon şi să-l cucerească pe Gică Hagi: „Normal că mă gândesc şi la echipa naţională” Matteo Duţu vrea să-l facă uitat pe Boateng la Dinamo în următorul sezon şi să-l cucerească pe Gică Hagi: „Normal că mă gândesc şi la echipa naţională”
Lovitură pentru FCSB! Atacantul dorit de Gigi Becali a luat decizia şi e gata să semneze Lovitură pentru FCSB! Atacantul dorit de Gigi Becali a luat decizia şi e gata să semneze
Tatăl lui Denis Drăguş a rupt tăcerea despre transferul fiului său la FCSB: ”Îl iubeşte pe Gigi Becali” Tatăl lui Denis Drăguş a rupt tăcerea despre transferul fiului său la FCSB: ”Îl iubeşte pe Gigi Becali”
Surpriză mare! Andrei Ciolacu, revenire de senzaţie în SuperLiga Surpriză mare! Andrei Ciolacu, revenire de senzaţie în SuperLiga

VIDEO | Mihalcea rămâne neînvins la UTA. ”Jucătorii mei au calitate, dar îşi impun nişte limite care o să le facă rău”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 1 aug 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

UTA Arad a învins în deplasare, scor 2-1, formaţia Petrolul Ploieşti, în etapa a patra din Superligă.

 

 

 

Deşi arădenii sunt neînvinşi în startul de sezon, Adrian Mihalcea vrea mai mult de la elevii săi.

"Un meci greu. Nu am început bine partida. Am avut multe dueluri pierdute, au şi dat un gol cu o execuţie pe care o pregătisem. Am revenit în joc. E o victorie importantă contra unei echipe destul de bune, au avut o posesie net superioară.

Jucătorii mei au calitate, dar îşi impun nişte limite care o să le facă rău. Uşor, uşor, creştem, adunăm puncte şi asta e cel mai important. Aşteptăm să vină şi ceilalţi băieţi şi să întregim lotul. Trăiesc intens meciurile şi pare că exagerez, dar sunt trăiri sincere. Nu e uşor să jucăm aceste meciuri, dar este plăcut. Eu am ratat mai mult decât toţi la un loc, aşa că nu am ce să le reproşez atacanţilor. Mă gândesc la meciul următor şi să nu pierdem”,
a spus Mihalcea, la flash-interviu.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele