VIDEO | Borussia Dortmund - PSG 1-0. Nemţii iau prima opţiune pentru calificarea în finala Ligii Campionilor VIDEO | Borussia Dortmund - PSG 1-0. Nemţii iau prima opţiune pentru calificarea în finala Ligii Campionilor
Victor Piţurcă, deloc impresionat de Florinel Coman. ”Este invizibil! Dispare mult din joc!” Victor Piţurcă, deloc impresionat de Florinel Coman. ”Este invizibil! Dispare mult din joc!”
”M-am decis să nu mai susţin echipa”. Un club din Liga 2 rămâne fără finanţator ”M-am decis să nu mai susţin echipa”. Un club din Liga 2 rămâne fără finanţator
"Au început negocierile cu agentul lui”. Clubul care face tot posibilul să îl aibă pe Risto Radunovic "Au început negocierile cu agentul lui”. Clubul care face tot posibilul să îl aibă pe Risto Radunovic
S-a aflat motivul pentru care Jannik Sinner s-a retras de la Madrid Open S-a aflat motivul pentru care Jannik Sinner s-a retras de la Madrid Open
Dennis Man şi Valentin Mihăilă au pus umărul la revenirea Parmei în Serie A! Dennis Man şi Valentin Mihăilă au pus umărul la revenirea Parmei în Serie A!

VIDEO | MILAN SE CALIFICĂ ÎN SEMIFINALELE CUPEI ITALIEI ŞI ÎI DEDICĂ SUCCESUL LUI KOBE BRYANT

Video Publicat pe 29 ian 2020

Milan merge mai departe şi se califică în semifinalele Cupei Italiei, la capătul unei seri magice, începută cu un moment special. În debutul sfertului de finală dintre Milan şi Torino, meci transmis în direct de Look Plus, s-a ţinut un moment emoţionant de reculegere în memoria lui Kobe Bryant. Pe tabela de marcaj de pe San Siro au fost difuzate imagini cu regretatul star NBA, fan declarat al „rossonerilor” încă din copilărie, iar fanii s-au ridicat în picioare şi au aplaudat minute în şir.

Pe teren jocul a început bine pentru gazde, care au deschis scorul rapid, în minutul 12, prin Bonaventura. Torino nu s-a dat însă bătută şi a egalat, în minutul 34, graţie reuşitei semnate de Bremer. Acelaşi Bremer a reuşit „dubla”, marcând din nou în minutul 71. Turcul Hakan Calhanoglu i-a salvat în minutele suplimentare pe milanezi şi a trimis meciul în prelungiri. Şi tot Calhanoglu a marcat pentru 3-2 în minutul 106, după care, doar două minute mai târziu, Ibrahimovic a stabilit scorul final, 4-2, risipind orice dubiu.