VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii” VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 4-0. Eşec usturător suferit de ”diavolii roşii”
VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2 VIDEO | Udinese - Napoli 1-1. Gazdele au egalat în minutul 90+2
Costel Gâlcă bate echipa cu care a cucerit titlul. ”Sunt meciuri decisive pentru noi” Costel Gâlcă bate echipa cu care a cucerit titlul. ”Sunt meciuri decisive pentru noi”
Chiar dacă a luat campionatul, Becali nu s-a putut abţine şi a pus la zid mai mulţi jucători de la FCSB, după eşecul contra Craiovei: ”Doar el a fost mai viu!” | VIDEO EXCLUSIV

Gigi Becali a intrat în direct după eşecul contra Craiovei şi a şocat pe toată lumea: ”Gâlcă nu e de talia mea. Bine că mi-aţi adus antrenori cu care să mă lupt!” | VIDEO EXCLUSIV

”Am avut şanse de a marca şi trebuia să fim şi mai concentraţi”. Reacţia lui Elias Charalambous, după primul eşec în play-off ”Am avut şanse de a marca şi trebuia să fim şi mai concentraţi”. Reacţia lui Elias Charalambous, după primul eşec în play-off

VIDEO | Mircea Lucescu, furios pe portarul Bushchan, care a greşit la golul înscris de Club Brugge

Europa League Publicat de Andrei Ionascu pe 18 feb 2021

Dinamo Kiev a remizat pe teren propriu cu Club Brugge, scor 1-1, în manşa tur din 16-imile de finală ale Europa League, în direct pe Look Sport 3. Mircea Lucescu a fost extrem de supărat pe portarul Bushchan, care a greşit la golul belgienilor. La finalul meciului, antrenorul român l-a oprit pe Bushchan şi i-a reproşat faza respectivă, un corner.

Ambele echipe au înscris la singurele şuturi pe poartă din acest meci! Raportul ocaziilor de gol a fost 7-4 pentru Brugge.

Dinamo Kiev a deschis scorul în minutul 62, prin Vitaliy Buyalskyy. Ucraineanul a şutat superb de la marginea careului, către vinclu.

Brandon Mechele a egalat pentru Brugge în minutul 67. În urma unui corner, fundaşul a profitat de ieşirea greşită a portarului Bushchan şi a trimis o lovitură de cap.

Partida retur este programată pe 25 februarie, în Belgia, fiind transmisă pe Look Sport.