Ultima oră
Echipele calificate în şaisprezecimile de finală, după încheierea etapei a doua a fazei grupelor Echipele calificate în şaisprezecimile de finală, după încheierea etapei a doua a fazei grupelor
Luka Modric a intrat în istorie! Bornă fabuloasă atinsă la meciul cu Panama de la CM Luka Modric a intrat în istorie! Bornă fabuloasă atinsă la meciul cu Panama de la CM
Columbia - RD Congo 1-0. Sud-americanii merg în şaisprezecimile de finală! Africanii mai speră Columbia - RD Congo 1-0. Sud-americanii merg în şaisprezecimile de finală! Africanii mai speră
Un jucător englez a refuzat să dea mâna cu Thomas Partey Un jucător englez a refuzat să dea mâna cu Thomas Partey
Panama - Croaţia 0-1. O schimbare inspirată a făcut diferenţa Panama - Croaţia 0-1. O schimbare inspirată a făcut diferenţa
Anglia – Ghana 0-0! Africanii rezistă şi smulg un punct Anglia – Ghana 0-0! Africanii rezistă şi smulg un punct

VIDEO | Mircea Rednic, antrenorul momentului în Superliga. ”Obiectivul nostru nu era play-off-ul”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 24 feb 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21503532/5/uta-arad-fc-petrolul-ploiesti-superliga-superbet-24-02-2024-2.jpg

UTA Arad a învins pe teren propru, scor 1-0, formaţia Petrolul Ploieşti, într-un meci contând pentru etapa a 27-a din Superligă.

Mircea Rednic a fost în culmea fericirii la flash-interviuri şi a punctat că în acest moment elevii săi sunt peste obiectiv, care nu era accederea în play-off la start de sezon.

”Sunt mândru de elevii mei. Un meci greu, nu am avut multe realizări, dar ne-am organizat bine. Ţin să felicit cei doi fundaşi centrali, impecabil au jucat. Şi Florin (n.r. Iacob), dar toată echipa, am stat bine.

(n.r. prime de play-off) Sunt sigur că conducerea şi domnul Meszar nu vor rămâne indiferenţi. Vreau să felicit şi suporterii. Astăzi am fost toţi împreună, am avut şi perioade în care am suferit. Nu trebuie să ne mulţumim, mai avem trei meciuri, toate sunt grele. Avem şansa noastră şi trebuie să profităm.

Trebuie să fim realişti, suntem acolo şi avem şansa noastră. Trebuie să fim realişti, noi nu ne-am propus play-off-ul, dar trebuie să luptăm. Ca echipă, cred că am arătat bine”,
a explicat Rednic.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele