Ultima oră
Anglia – Ghana, 0-0! Africanii rezistă şi smulg un punct Anglia – Ghana, 0-0! Africanii rezistă şi smulg un punct
Victor Angelescu a explicat motivul plecării lui Tobias Christensen şi a anunţat că încă un jucător e aproape de a o părăsi pe Rapid: „Avem ofertă” | EXCLUSIV Victor Angelescu a explicat motivul plecării lui Tobias Christensen şi a anunţat că încă un jucător e aproape de a o părăsi pe Rapid: „Avem ofertă” | EXCLUSIV
Cupa Mondială va fi oferită echipei câştigătoare de Gianni Infantino şi Donald Trump

Cupa Mondială va fi oferită echipei câştigătoare de Gianni Infantino şi Donald Trump
Transferurile de la Rapid au fost anunţate în direct! Victor Angelescu a recunoscut: ”Sper să îi avem în cantonament!”
Transferurile de la Rapid au fost anunţate în direct! Victor Angelescu a recunoscut: ”Sper să îi avem în cantonament!”
Cristiano Ronaldo nici nu a stat pe gânduri când a fost întrebat de Messi! Starul lusitan a rostit doar TREI cuvinte Cristiano Ronaldo nici nu a stat pe gânduri când a fost întrebat de Messi! Starul lusitan a rostit doar TREI cuvinte
Victor Angelescu a reacţionat, după ce Pancu s-a plâns de lotul Rapidului: "Vorbim zilnic şi ştim" | EXCLUSIV Victor Angelescu a reacţionat, după ce Pancu s-a plâns de lotul Rapidului: "Vorbim zilnic şi ştim" | EXCLUSIV

VIDEO | Mircea Rednic, după ce UTA a evitat la limită înfrângerea cu Hermannstadt. „Se simte o presiune”

UTA Arad Publicat pe 16 sep 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21735123/1/dinamo-bucuresti-uta-arad-play-out-superliga-superbet-12-05-2024-1.jpg

UTA a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul disputat, luni seară, pe teren propriu, în compania echipei FC Hermannstadt, în etapa a noua a Superligii.

Mircea Rednic s-a arătat mulţumit de rezultatul final al partidei cu sibienii, mai ales că nu trupa sa a dominat întâlnirea. Antrenorul a scos în evidenţă momentele de slăbiciune ale echipei sale şi a recunoscut că simte presiunea din partea suporterilor.

„La final, pot să spun că sunt mulţumit că am reuşit să scoatem un punct. Am avut o primă repriză bună, am început cu o bară, am controlat jocul, ei au avut două situaţii pe contraatac. N-am avut ocaziile din celelalte meciuri.

Adversarul ne-a blocat bine, am exagerat cu posesia lentă, previzibilă, cu pase înapoi. Repriza a doua am început prost, trebuie să recunosc. Foarte multe mingi pierdute. S-a văzut şi oboseala la unii jucători.

Am pierdut mijlocul terenului, n-am reuşit să-i blocăm. N-am contat în faţă, e compartimentul în care suferim. Atacanţii nu au ţinut de minge, cum a fost Chiţu la ei. Ştiam că suferim, jucătorii au venit foarte târziu, n-au ritm.

Bine că am egalat, că băieţii au crezut. Am avut o situaţie în care puteam să marcăm golul 2, dar nu era corect. Se simte o presiune din partea suporterilor. Toţi ne dorim mai mult, merită să facem mai mult, dar să nu uităm că aici, acasă, n-am pierdut cu echipe grele.

Au fost meciuri mult mai bune, astăzi Sibiul a fost mult mai bună decât noi, mai ales în repriza a doua. Ne-am propus să facem mai mult, dar pauza asta chiar nu ne-a ajutat, chiar dacă am lucrat bine. Am simţit-o, e normal să fii dezamăgit. Le-am spus în vestiar că trebuie să rămânem pozitivi”, a transmis Rednic.

UTA are doar o victorie în 9 meciuri disputate în Superliga şi se află pe locul 14 în clasament după meciul cu FC Heramnnstadt.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele