Ultima oră
Thomas Tuchel, nemulţumit după egalul dintre Anglia şi Ghana: „Ar fi fost meritat” Thomas Tuchel, nemulţumit după egalul dintre Anglia şi Ghana: „Ar fi fost meritat”
A lăsat-o pe CFR pentru ”U” şi a povestit ce a trăit la derby-ul Clujului: ”Am fost şocat. Nu înţelegeam ce se întâmplă”  

A lăsat-o pe CFR pentru ”U” şi a povestit ce a trăit la derby-ul Clujului: ”Am fost şocat. Nu înţelegeam ce se întâmplă”
Rapid a transferat un fost jucător al Stelei Rapid a transferat un fost jucător al Stelei
Cupa Mondială 2026: "Lumumba Vea", suporterul vedetă al RD Congo, a fost prezent la partida cu Columbia-VIDEO Cupa Mondială 2026: "Lumumba Vea", suporterul vedetă al RD Congo, a fost prezent la partida cu Columbia-VIDEO
Antrenorul Uzbekistanului Fabbio Cannavaro, elogii la adresa lui Cristiano Ronaldo: ”Dacă îi dai un centimetru în careu, eşti mort”
Antrenorul Uzbekistanului Fabbio Cannavaro, elogii la adresa lui Cristiano Ronaldo: ”Dacă îi dai un centimetru în careu, eşti mort”
LIVE TEXT | Elveţia – Canada, ASTĂZI, ora 22:00, pe PrimaSport.ro. Lupta pentru câştigarea grupei A LIVE TEXT | Elveţia – Canada, ASTĂZI, ora 22:00, pe PrimaSport.ro. Lupta pentru câştigarea grupei A

VIDEO | Mircea Rednic îşi răpune dramatic echipa de suflet. ”Le doresc să îşi revină cât mai repede”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 6 nov 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21374220/1/gloria-buzau-uta-arad-baraj-superliga-superbet-28-05-2023.jpg

UTA Arad a câştigat, cu scorul de 2-1, meciul susţinut în compania formaţiei Dinamo, în etapa a XV-a din Superligă.

Pentru UTA au marcat Micovschi, în minutul 81, şi Marcelo Freitas, în minutul 90+4, dintr-un penalty acordat după consultarea VAR.

Golul dinamoviştilor a fost înscris de Politic, în minutul 8.

Mircea Rednic s-a declarat încântat de victoria dramatic şi a punctat faptul că speră ca echipa sa de suflet să se redreseze.

 "Am părăsit locul de baraj pe lângă care ne tot învârteam. Adversarul a făcut un meci bun tactic, au stat bine în teren şi nu prea am avut soluţii, iar ei au avut contraatacuri puternice, chiar puteam să pierdem. Noi nu ieşim la marcaj, dar îmi felicit băieţii. Le mulţumesc suporterilor, aveam mare nevoie de victorie. Mi-aş fi dorit să fim mai prezenţi în careu, dar Dinamo a făcut azi o partidă bună.

Mă simt foarte bine, dar nu m-am putut uita la penalty. Nici nu m-am uitat, nu ştiu cum a dat. În plasa laterală? Freitas progresează de la meci la meci. Micovschi e un transfer bun, un suflet mare, cu caracter.

Eu le-am zis jucătorilor să visăm pentru play-off. Am văzut că şi suporterii visează, acum vor visa şi mai mult, dar cu Galaţ
i ne aşteaptă un meci greu la noi acasă, dar să vedem unde e casa noastră, dacă mai rămânem sau iau ne mutăm", a spus Rednic, după meci.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele