Ultima oră
FC Voluntari s-a despărţit de cel mai experimentat jucător FC Voluntari s-a despărţit de cel mai experimentat jucător
Vacanţa mare începe cu sport în Parcul Obor: BCR Sport Arena Streetball deschide seria de evenimente Sectorul 2 – Sectorul Sportului Vacanţa mare începe cu sport în Parcul Obor: BCR Sport Arena Streetball deschide seria de evenimente Sectorul 2 – Sectorul Sportului
Acord total! Dinamo s-a înţeles cu un atacant şi face al şaptelea transfer al verii Acord total! Dinamo s-a înţeles cu un atacant şi face al şaptelea transfer al verii
Un jucător de la UTA Arad a intrat pe lista unei echipe din Champions League! | EXCLUSIV Un jucător de la UTA Arad a intrat pe lista unei echipe din Champions League! | EXCLUSIV
FIFA reacţionează după acuzaţiile de viol împotriva căpitanului Capului Verde FIFA reacţionează după acuzaţiile de viol împotriva căpitanului Capului Verde
Setigui Karamoko, fotbalist cu experienţă în fotbalul francez, a semnat cu un club din SuperLiga Setigui Karamoko, fotbalist cu experienţă în fotbalul francez, a semnat cu un club din SuperLiga

VIDEO | Mirel Rădoi, ”victima” primului meci spectaculos din sezon. ”Nu ştiu care erau aşteptările dumneavoastră!”

CS Universitatea Craiova Publicat de Daian Cutu pe 12 iul 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Universitatea Craiova a remizat în deplasare, scor 3-3, cu echipa UTA Arad, într-un meci din prima etapă a Superligii, în care gazdele au revenit pe final de la 0-3.

 

 



Golurile învingătorilor au fost marcate de Romanchuk ’13, Baiaram ’19 (penalty) şi Ivan ’49.

Pentru UTA au înscris Costache '81 (penalty), Pospelov ‘90+4 şi Roman ‘90+13.

Mirel Rădoi a tras concluziile partidei. Antrenorul oltenilor a fost dezamăgit de faptul că elevii săi au permis adversarului să preia iniţiativa.

”Nu ştiu care erau aşteptările dumneavoastră, dar noi am avut şi în primul amical 3-1 şi am terminat 3-3. Le-am spus şi la pauză că în astfel de momente trebuie să dai cât mai multe goluri, să laşi adversarii fără oxigen. Avem de îmbunătăţit 30 de minute.

E greu de evaluat în momentul de faţă jucătorii. Poate acum înţelegem de ce am ţinut să vină jucătorii mai devreme în cantonament, chiar dacă poate au fost de valoare mai scăzută. Cred că, pentru prima partidă, s-au mişcat bine. Evident că avem problemele noastre, pe care le-am văzut în cantonament, le-am văzut şi aici.

Mai sunt jucători care trebuie să revină după accidentări, Badelj, Screciu. Trebuie să-i ridicăm din punct de vedere fizic pe cei pe care îi avem. Ne mai dorim un atacant, să vedem dacă vom avea forţa să-l aducem”
, a declarat Rădoi.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri