Elias Charalambous a făcut anunţul! Veste extraordinară pentru fanii liderului Elias Charalambous a făcut anunţul! Veste extraordinară pentru fanii liderului
Unai Emery a semnat Unai Emery a semnat
NEWS ALERT | Titularul naţionalei va fi operat! Şanse foarte mici să se recupereze până la EURO NEWS ALERT | Titularul naţionalei va fi operat! Şanse foarte mici să se recupereze până la EURO
NEWS ALERT | Patru arbitri români au fost delegaţi la EURO NEWS ALERT | Patru arbitri români au fost delegaţi la EURO
S-a terminat joaca! Dan Petrescu revine mai repede în Gruia, iar Neluţu Varga va băga mâna adânc în buzunar S-a terminat joaca! Dan Petrescu revine mai repede în Gruia, iar Neluţu Varga va băga mâna adânc în buzunar
Uluitor! S-a aflat motivul pentru care Adrian Mititelu Jr. a făcut supradoza Uluitor! S-a aflat motivul pentru care Adrian Mititelu Jr. a făcut supradoza

VIDEO | Moment neobişnuit în FC Botoşani - Sepsi: George Găman a dictat penalty pentru gazde, apoi s-a răzgândit

FC Botoșani Publicat pe 10 apr 2022

Finalul primei reprize din FC Botoşani - Sepsi, meci transmis în direct de Look Sport+ de la 17:30, a adus un moment foarte, foarte tensionat. Arbitrul George Găman a dictat iniţial un penalty pentru gazde, apoi s-a răzgândit ca urmare a protestelor oaspeţilor şi o discuţie cu tuşierul Sebastian Gheorghe.

O minge respinsă neglijent de apărarea lui Sepsi, în minutul 44, a dus mingea la Mailat, în tuşă, iar centrarea mijlocaşului ofensiv a fost blocată de Bogdan Mitrea. George Găman a considerat că stoperul covăsnenilor şi-a folosit mâna stângă pentru a opri balonul, motiv pentru care a dictat penalty în favoarea gazdelor. Imediat, Mitrea şi colegii săi i-au înconjurat pe Găman şi tuşierul Gheorghe, iar căpitanul lui Sepsi a arătat că mingea l-a lovit, de fapt, în piept.

În cele din urmă, la intervenţia lui Gheorghe, aflat mult mai aproape de fază şi cu o vizibilitate mai bună, Găman a întors decizia, dictând lovitură de colţ în locul unui penalty, hotărâre care a atras, de această dată, protestelor botoşănenilor.