LIVE TEXT | Eintracht Frankfurt - Glasgow Rangers, ACUM, în finala Europa League. Deschidere de scor după o gafă uriaşă LIVE TEXT | Eintracht Frankfurt - Glasgow Rangers, ACUM, în finala Europa League. Deschidere de scor după o gafă uriaşă
Raluca Olaru nu a trecut de sferturi la Strasbourg, în proba de dublu Raluca Olaru nu a trecut de sferturi la Strasbourg, în proba de dublu
Roger Schmidt este noul antrenor al celor de la Benfica Roger Schmidt este noul antrenor al celor de la Benfica
Nicuşor Bancu, suspendare drastică, după gestul nesportiv de la meciul cu Sepsi Nicuşor Bancu, suspendare drastică, după gestul nesportiv de la meciul cu Sepsi
Aşteptările lui Liviu Ciobotariu de la elevii săi pentru finala Cupei României cu Sepsi Aşteptările lui Liviu Ciobotariu de la elevii săi pentru finala Cupei României cu Sepsi
FCSB va disputa în Republica Moldova primul amical al verii FCSB va disputa în Republica Moldova primul amical al verii

VIDEO | Moment neobişnuit în FC Botoşani - Sepsi: George Găman a dictat penalty pentru gazde, apoi s-a răzgândit

FC Botoșani Publicat pe 10 apr 2022

Finalul primei reprize din FC Botoşani - Sepsi, meci transmis în direct de Look Sport+ de la 17:30, a adus un moment foarte, foarte tensionat. Arbitrul George Găman a dictat iniţial un penalty pentru gazde, apoi s-a răzgândit ca urmare a protestelor oaspeţilor şi o discuţie cu tuşierul Sebastian Gheorghe.

O minge respinsă neglijent de apărarea lui Sepsi, în minutul 44, a dus mingea la Mailat, în tuşă, iar centrarea mijlocaşului ofensiv a fost blocată de Bogdan Mitrea. George Găman a considerat că stoperul covăsnenilor şi-a folosit mâna stângă pentru a opri balonul, motiv pentru care a dictat penalty în favoarea gazdelor. Imediat, Mitrea şi colegii săi i-au înconjurat pe Găman şi tuşierul Gheorghe, iar căpitanul lui Sepsi a arătat că mingea l-a lovit, de fapt, în piept.

În cele din urmă, la intervenţia lui Gheorghe, aflat mult mai aproape de fază şi cu o vizibilitate mai bună, Găman a întors decizia, dictând lovitură de colţ în locul unui penalty, hotărâre care a atras, de această dată, protestelor botoşănenilor.