”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO | Moment rar în SuperLigă. Arbitrul Marian Barbu a lovit un jucător cu cotul: "Lui cine îi dă cartonaş galben?"

Rapid Publicat pe 27 ian 2023
A

rbitrul Marian Barbu a fost protagonistul unui moment rar în minutul 43 al meciului Universitatea Cluj - Rapid, transmis de Prima Sport 1 de la ora 20:00.

Se întâmplă extrem de rar ca un jucător să fie lovit sau accidentat de un arbitru, dar SuperLiga continuă să surprindă şi la acest capitol. Performerul? Marian Barbu, centralul meciului U Cluj - Rapid, cel care l-a lovit fără să vrea pe Florin Ilie, fundaşul central al gazdelor.

Totul s-a întâmplat în finalul primei reprize, după o fază banală de joc în banda dreaptă a liniei de atac rapidiste. Bic l-a tras de ricou pe Alex Ioniţă, Marian Barbu a fluierat fault în favoarea oaspeţilor şi i-a arătat cartonaşul galben mijlocaşului clujean. O decizie care nu a fost pe placul lui Florin Ilie, cel care s-a apropiat de Barbu pentru a-i cere socoteală. Doar că în locul unui dialog cu arbitrul, stoperul s-a ales cu un cot în figură din partea acestuia. Involuntar, evident!

"Lui cine-i va acorda cartonaşul galben?", a întrebat, retoric, comentatorul Mădălin Negoiţă, când a văzut că Florin Ilie s-a ales cu buza spartă şi a fost nevoit să meargă la marginea terenului pentru a primi îngrijiri medicale.

În minutul 57, Barbu a atras din nou fluierăturile fanilor gazdă, de data aceasta pentru că a oprit involuntar un atac al Şepcilor Roşii.