Antrenorul lui Leicester, demis după o aventură cu o jucătoare Antrenorul lui Leicester, demis după o aventură cu o jucătoare
Blestemul accidentărilor continuă la FCSB! „Roş-albaştri” au mai pierdut un jucător important înaintea partidei cu Farul Blestemul accidentărilor continuă la FCSB! „Roş-albaştri” au mai pierdut un jucător important înaintea partidei cu Farul
Novak Djokovic nu ştie încă numele viitorului său antrenor: ”Nu am o idee precisă şi nu ştiu dacă va exista vreunul!”

Anunţul momentului vine din Spania: „Haaland va juca pentru Barcelona” Anunţul momentului vine din Spania: „Haaland va juca pentru Barcelona”
OFICIAL | FC Botoşani s-a despărţit de jucător după doar şase luni OFICIAL | FC Botoşani s-a despărţit de jucător după doar şase luni
Bomba momentului în fotbalul mondial! Zidane şi încă un mega star francez vin la pachet din vară la unul dintre cele mai puternice cluburi din istorie

VIDEO ǀ Monza – Inter, 2-2, în direct la Prima Sport 1. Nou-promovata a obţinut dramatic un punct în faţa vicecampioanei Italiei

Inter Publicat de Emanoil Ursache pe 7 ian 2023

Monza – Inter, meci transmis în direct de către Prima Sport 1 din etapa a 17-a, din Serie A, s-a terminat la egalitate, scor 2-2.

3 dintre cele 4 reuşite ale partidei au avut loc în prima repriză. Darmian a deschis scorul în minutul 10 reluând în poartă centrarea excelentă livrată de Bastoni.

La câteva zeci de secunde, în minutul 11, Ciurria a adus egalarea pentru formaţia nou-promovată, cu o execuţie frumoasă la colţul lung, la care portarul Interului Onana nu a putut face nimic.

Lautaro Martinez a profitat în minutul 22 de o greşeală uriaşă în defensiva Monzei şi a înscris golul de 2-1 pentru milanezi cu poarta goală.

Surpriza s-a produs în minutul 90 + 3. Caldirola a salvat un punct pentru Monza cu o lovitură de cap excelent plasată din centrarea lui Ciurria, autorul primului gol al gazdelor.

În urma acestui rezultat, Inter rămâne pe locul 4 în clasament şi adună 36 de puncte. Trupa ”negru-albastră” a înregistrat primul egal în campionat după alte 3 succese consecutive anterioare. În următoarea etapă va întâlni pe teren propriu modesta Verona, ultima clasată cu doar 6 puncte.

Monza adună 18 puncte şi urcă cel puţin provizoriu pe locul 14 din Serie A. Gruparea se va duela în runda viitoare cu o altă nou-promovată, Cremonese, penultima clasată cu doar 7 puncte acumulate.