VIDEO | FC Botoşani - CS Mioveni, astăzi, de la ora 20:00, în direct la Prima Sport 1! Cele două s-au mai întâlnit în acest sezon VIDEO | FC Botoşani - CS Mioveni, astăzi, de la ora 20:00, în direct la Prima Sport 1! Cele două s-au mai întâlnit în acest sezon
VIDEO | Almeria - Barcelona 0-2. Catalanii sunt aproape siguri că vor fi vicecampioni ai Spaniei VIDEO | Almeria - Barcelona 0-2. Catalanii sunt aproape siguri că vor fi vicecampioni ai Spaniei
Emilia Corbu a cucerit titlul de campioană a României la floretă Emilia Corbu a cucerit titlul de campioană a României la floretă
Succesul din Cupă vine la pachet cu o primă considerabilă pentru cei de la Corvinul Succesul din Cupă vine la pachet cu o primă considerabilă pentru cei de la Corvinul
VIDEO |  Dramaticul game final în care Hurkacz a capotat. Tommy Paul, pericol la RG? VIDEO | Dramaticul game final în care Hurkacz a capotat. Tommy Paul, pericol la RG?
Mircea Cristescu şi-a anunţat retragerea din structura de conducere a campioanei UBT Cluj la finalul sezonului Mircea Cristescu şi-a anunţat retragerea din structura de conducere a campioanei UBT Cluj la finalul sezonului

VIDEO | Monza - Napoli 2-4. Tresărire de orgoliu a campioanei Italiei

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 7 apr 2024

Napoli a învins în deplasare, scor 4-2, formaţia Monza, în etapa a 31-a din Serie A.

Monza a deschis scorul în minutul 9, prin Djuric, apoi oaspeţii au ratat câteva ocazii, dar nu au reuşit să egaleze până la pauză. Napoli a avut un gol al lui Ngonge anulat pentru ofsaid, în minutul 49, şi a egalat abia în minutul 55, prin nigerianul Victor Osimhen. După alte două minute, campioana Italiei a trecut în avantaj, cu golul lui Politano. Zielinski a dus scorul la 3-1 pentru Napoli, în minutul 61, iar gazdele au marcat şi ele un minut mai târziu, prin Colpani.

Scorul final a fost stabilit de Raspadori, în minutul 68 şi Napoli s-a impus cu 4-2.

Campioana en-titre a urcat pe locul 7, cu 48 de puncte, în timp ce Monza este pe 11, cu 42 de puncte.