VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz
Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu” Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu”
VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă
Adi Mutu, replică dură pentru Tachtsidis! "Nu are minte. Am goluri câte meciuri are el în Italia" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată
Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj

VIDEO | Moruţan, 72 de minute la debutul la Galatasaray. A ieşit în evidenţă la trei faze şi a contribuit la două goluri

Stranieri Publicat pe 29 aug 2021

Olimpiu Moruţan (22 de ani) a avut un debut reuşit la Galatasaray, duminică seară, contra celor de la Kasimpaşa, live pe Look Sport 2. Înainte să fie schimbat în minutul 72 cu Feghouli, fostul FCSB-ist a pasat decisiv la reuşita lui Cicâldău şi a stat şi la baza golului de 2-0.

Trimis de Fatih Terim din primul minut, la cinci zile de la transferul de la FCSB, Moruţan a fost, alături de Cicâldău, mijlocaşul de creaţie al trupei cim-bom. Şi nu i-a luat mult să iasă în evidenţă, pentru că în minutul 32 i-a pasat decisiv chiar lui Cicâldău, care a împins mingea în poartă pentru 1-0.

Peste şase minute, Moruţan a fost cel care a recuperat o minge în apropierea careului advers, a şutat puternic, portarul lui Kasimpaşa a respins, iar Yilmaz, pe fază, a făcut 2-0.

După ce Cicâldău a fost schimbat la pauză, Moruţan a devenit epicentrul jocului creativ, dar, în lipsa fostului craiovean, a ieşit puţin în evidenţă. Până să fie schimbat cu Feghouli, Moruţan a mai recuperat o minge în jumătatea adversă, a şutat cu stângul, dar a ratat ţinta.