Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

VIDEO ǀ Moruţan a reuşit un assist, dar Galatasaray a fost învinsă în campionatul Turciei

Superlig Publicat pe 20 ian 2022

Fotbalistul echipei Galatasaray, Olimpiu Moruţan, a reuşit un assist în partida pierdută, joi, pe teren propriu, scor 1-3, în faţa formaţiei Kasimpaşa, în etapa a XXII-a a campionatului Turciei.

Moruţan a pasat decisiv pentru golul lui Dervişoglu, marcat în minutul 39.

Kasimpaşa a înscris prin Donk 45‘+3, Bozok 60‘ şi Varga 90‘+3.

Olimpiu Moruţan a jucat până în minutul 62. Celălalt român de la Galatasaray, Alexandru Cicâldău, a fost integralist.

Galatasaray ocupă locul 13 în clasament, cu 27 de puncte, în timp ce Kasimpaşa este pe 15, cu 24 de puncte. Lider este Trabzonspor, care are 51 de puncte.