Selecţionerul Croaţiei, în pelerinaj înainte de Cupa Mondială Selecţionerul Croaţiei, în pelerinaj înainte de Cupa Mondială
Rapid cere să nu mai fie condusă la centru de un arbitru! Scrisoarea deschisă a preşedintelui clubului către Vassaras Rapid cere să nu mai fie condusă la centru de un arbitru! Scrisoarea deschisă a preşedintelui clubului către Vassaras
Csikszereda a ratat calificarea în turul doi al UEFA Youth League. Eşec categoric în returul cu Galatasaray Csikszereda a ratat calificarea în turul doi al UEFA Youth League. Eşec categoric în returul cu Galatasaray
FCSB, cu lotul decimat în Danemarca. Numele importante menajate pentru meciul cu Silkeborg FCSB, cu lotul decimat în Danemarca. Numele importante menajate pentru meciul cu Silkeborg
Boxerii din Rusia şi din Belarus vor putea participa la competiţiile IBA Boxerii din Rusia şi din Belarus vor putea participa la competiţiile IBA
Costel Gâlcă a negociat cu o formaţie din Superliga. ”Nu ne-am înţeles la detaliile din contract” Costel Gâlcă a negociat cu o formaţie din Superliga. ”Nu ne-am înţeles la detaliile din contract”

VIDEO ǀ Mutu, dezamăgit de eşecul cu Petrolul. ”Aţi văzut cu toţii cum a decurs repriza secundă, am dominat tot meciul”

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 14 aug 2022

Petrolul Ploieşti a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Rapid, într-un meci din etapa a cincea a Superligii.

A marcat Grozav ’23.

Jocul a fost întrerupt câteva minute în prima repriză, după start, din cauza obiectelor pirotehnice aruncate de fani. La un moment dat, unul dintre panourile publicitare de la marginea terenului a luat foc.

„Rămânem fără punct, dar cu o evoluţie consistentă a echipei. Am dominat, dar nu am reuşit să marcăm. Am văzut cu toţii ce s-a întâmplat. Câteodată fotbalul e frustrant.

Se mai întâmplă să greşeşti, nu e nicio problemă. Moldovan rămâne cel mai bun din ţară! I se poate întâmpla oricărui portar.

Aţi văzut cu toţii cum a decurs repriza secundă, am dominat tot meciul, am avut ocazii prin Ioniţă, Papeau. E greu cu o echipă care se apără cu 10 înaintea careului.

Acum mergem înainte, tragem învăţămintele. Trebuie să ne gândim că multe echipe vor juca aşa împotriva noastră în viitor. Strategia a fost ca în repriza secundă, când spaţiile se măresc, Alex Ioniţă să facă diferenţa. Din păcate, lucrurile au stat invers.

Atmosferă de derby, frumoasă. Le mulţumim suporterilor noştri că au fost alături de noi”