Antrenorul care ar accepta imediat să vină la FCU Craiova: „De ce nu?” Antrenorul care ar accepta imediat să vină la FCU Craiova: „De ce nu?”
Cine arbitrează derby-ul Rapid - FCSB, din ultima etapă din play-off Cine arbitrează derby-ul Rapid - FCSB, din ultima etapă din play-off
Marius Şumudică agită apele înainte de derby-ul Rapid - FCSB: „Au câştigat primul lor titlu din istorie. Suntem la egalitate acum!” Marius Şumudică agită apele înainte de derby-ul Rapid - FCSB: „Au câştigat primul lor titlu din istorie. Suntem la egalitate acum!”
Arsenal se desparte de unul dintre cei mai vechi jucători din lot Arsenal se desparte de unul dintre cei mai vechi jucători din lot
Ovidiu Popescu s-a decis! Pleacă de la FCSB şi semnează cu o rivală din Superliga Ovidiu Popescu s-a decis! Pleacă de la FCSB şi semnează cu o rivală din Superliga
Mihai Stoica a făcut anunţul aşteptat de toţi fanii! Când revine FCSB în Ghencea Mihai Stoica a făcut anunţul aşteptat de toţi fanii! Când revine FCSB în Ghencea

VIDEO | Nadal is back! Triumf spectaculos al ibericului în faţa lui Dominic Thiem

Tenis Publicat de Daian Cutu, de Tudor Moisa pe 2 ian 2024

Rafael Nadal a revenit în circuitul de simplu ATP cu o victorie în faţa lui Dominic Thiem, scor 7-5, 6-1.

Primele 10 game-uri au fost echilibrate, ibericul reuşind să rupă echilibrul în prelungirile primului set. Nadal s-a impus în primul act cu 7-5, iar în al doilea nu i-a dat nicio şansă austriacului.

Acesta a fost primul meci de simplu al fostului lider ATP după aproape un an. McDonald îl învingea cu scorul de 3-0 pe Nadal la Australian Open, pe 18 ianuarie 2023, iar de atunci ibericul nu a mai jucat vreo partidă de simplu.

Înainte de meciul cu Thiem, Nadal evoluase la dublu, împreună cu Marc Lopez, împotriva australienilor Purcell şi Thompson, care s-au impus cu un dublu 6-4.

Nadal va evolua în turul al doilea la Brisbane în compania lui Kubler.