Elias Charalambous a făcut anunţul! Veste extraordinară pentru fanii liderului Elias Charalambous a făcut anunţul! Veste extraordinară pentru fanii liderului
Unai Emery a semnat Unai Emery a semnat
NEWS ALERT | Titularul naţionalei va fi operat! Şanse foarte mici să se recupereze până la EURO NEWS ALERT | Titularul naţionalei va fi operat! Şanse foarte mici să se recupereze până la EURO
NEWS ALERT | Patru arbitri români au fost delegaţi la EURO NEWS ALERT | Patru arbitri români au fost delegaţi la EURO
S-a terminat joaca! Dan Petrescu revine mai repede în Gruia, iar Neluţu Varga va băga mâna adânc în buzunar S-a terminat joaca! Dan Petrescu revine mai repede în Gruia, iar Neluţu Varga va băga mâna adânc în buzunar
Uluitor! S-a aflat motivul pentru care Adrian Mititelu Jr. a făcut supradoza Uluitor! S-a aflat motivul pentru care Adrian Mititelu Jr. a făcut supradoza

VIDEO | Napoli, încă un pas spre Scudetto. Victorie cu 2-0, contra Atalantei

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 11 mar 2023

Napoli, liderul solitar din Serie A, a trecut prin ceva emoţii în meciul cu Atalanta. Gazdele au reuşit să deschidă scorul abia în minutul 60, prin Kvaratskhelia, pentru ca Amir Rrahmnani să îl majoreze la 2-0 în minutul 77.

Cei de la Napoli conduc în clasament cu 68 de puncte, având cu 18 puncte mai mult decât ocupanta locului secund, Inter Milano.

Într-un alt meci disputat sâmbătă, Empoli, echipa unde evoluează mijlocaşul român Răzvan Marin, a pierdut pe teren propriu, cu 0-1, meciul disputat în compania formaţiei Udinese. Unicul gol al meciului a fost înscris de Rodrigo Becao, în minutul 54. Răzvan Marin a început partida ca titular la Empoli şi a fost înlocuit în minutul 72.

În clasament, Empoli ocupă poziţia a 14-a, cu 28 de puncte, iar Udinese este pe locul 9, având 35 de puncte.