VIDEO | Atletico Madrid - Athletic Bilbao 3-1. Trupa lui Diego Simeone se apropie de podium VIDEO | Atletico Madrid - Athletic Bilbao 3-1. Trupa lui Diego Simeone se apropie de podium
Fotbaliştii de la FCSB au primit o sarcină de la Gigi Becali! "Eu asta le-am cerut" | VIDEO EXCLUSIV Fotbaliştii de la FCSB au primit o sarcină de la Gigi Becali! "Eu asta le-am cerut" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Lazio - Verona 1-0. Romanii urcă pe locul 6 în Serie A VIDEO | Lazio - Verona 1-0. Romanii urcă pe locul 6 în Serie A
VIDEO | ”A scăpat şi fără cartonaş galben”. MM Stoica şi-a spart arcada la celebrarea titlului şi a oferit o explicaţie fabuloasă VIDEO | ”A scăpat şi fără cartonaş galben”. MM Stoica şi-a spart arcada la celebrarea titlului şi a oferit o explicaţie fabuloasă
VIDEO | Jucătorii au intrat peste Charalambous la conferinţa de presă. Antrenorul campioanei a fost udat cu apă VIDEO | Jucătorii au intrat peste Charalambous la conferinţa de presă. Antrenorul campioanei a fost udat cu apă
Se cunoaşte prima echipă retrogradată din Premier League Se cunoaşte prima echipă retrogradată din Premier League

VIDEO | NAPOLI PRINDE VITEZĂ. TRUPA LUI GATTUSO OBŢINE A DOUA VICTORIE CONSECUTIVĂ

Video Publicat pe 4 feb 2020

Napoli s-a impus în această seară, 4-2 în deplasare, cu Sampdoria, într-un meci din etapa a 22-a din Serie A. În direct pe Look Plus, Napoli a avut un start excelent concretizat rapid prin golurile lui Milk şi Elmas, în minutele 3 şi 16. Veteranul gazdelor, Quagaliarella, a reaprins speranţele 10 minute mai târziu, iar diferenţa era surmontabilă. Ramirez a reuşit să introducă mingea în plasă, dar VAR le-a refuzat bucuria celor de la Sampdoria şi golul a fost anulat.

Însă inevitabilul s-a produs câteva minute mai târziu, când arbitrul a dictat penalty, iar Gabbiadini a transformat şi a readus egalitatea pe tabelă, din minutul 73. Ambele echipe au încercat mai apoi să lovească decisiv, iar cei care au reuşit să o facă au fost napoletanii. Demme a marcat pentru 3-2 în minutul 83, după care Mertens a dat lovitura de graţie şi a eliminat orice dubiu în minutele suplimentare.

După acest succes, Napoli face 30 de puncte şi urcă pe locul 10, în timp ce Sampdoria are doar 20 de puncte şi se află pe locul 16.