Elias Charambous, anunţ de ultim moment despre accidentarea lui Florinel Coman! Cât va lipsi golgheterul Superligii
Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale Mai este "U" echipa Clujului? Medii surprinzătoare de spectatori la meciurile celor două rivale
 Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei” Jucătorul Rapidului care ar face faţă fără problemă la granzii fotbalului: „Joacă la jumătate dintre echipele valoroase ale Europei”
FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara FRF a anunţat echipele care au primit licenţa pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara
Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

VIDEO ǀ ”Ne-am prezentat ruşinos”. Eugen Neagoe şi-a criticat public jucătorii

U Cluj Publicat de Daian Cutu pe 2 dec 2022

Petrolul Ploieşti a învins pe teren propriu, echipa Universitatea Cluj, scor 2-0, într-un meci din etapa a 19-a a Superligii. Petrolul a urcat pe loc de play-off în clasament.

Gazdele au deschis scorul prin Meijers, în minutul 45+3. Acesta a înscris cu o lovitură de cap la un corner executat de Budescu. Al doilea gol al ploieştenilor a fost înscris de Cioiu, în minutul 90+4, care a profitat de o eroare uriaşă comisă de Ispas, care a pasat complet aiurea în faţa porţii.

Eugen Neagoe a fost foarte supărat pe elevii săi şi a anunţat că în iarnă vor fi schimbări la nivel de lot.

”Ne-am prezentat ruşinos, chiar ruşinos. Nu-mi imaginam că ne putem prezenta atât de penibil. Nici dacă vii de la cârciumă, de la club, nu ai cum să faci asemenea prostii. Ăsta e fotbalul.

E bine că s-a întâmplat acum. Va veni vacanţa, avem timp să punem la punct anumite lucruri. Nu vreau să spun mai multe, dar veţi vedea, cu siguranţă vom lua măsuri. E greu să ne prezentăm de maniera asta şi să avem pretenţii.

Au fost momente penibile, momente în care mi-a fost ruşine de ce văd. Schimbări vor fi, e clar că e ceva în neregulă şi trebuie să facem schimbări. Le vom face”