John Textor, patronul grupărilor Olympique Lyon şi Botafogo, suspendat 45 de zile în Brazilia. Care este motivul John Textor, patronul grupărilor Olympique Lyon şi Botafogo, suspendat 45 de zile în Brazilia. Care este motivul
Naţionala României se reuneşte duminică, pentru dubla cu Cehia din faza play-off CM2025 Naţionala României se reuneşte duminică, pentru dubla cu Cehia din faza play-off CM2025
VIDEO | FCSB - Farul, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Echipele probabile! VIDEO | FCSB - Farul, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Echipele probabile!
El va fi înlocuitorul lui Jurgen Klopp la Liverpool! Cormoranii s-au înţeles cu antrenorul El va fi înlocuitorul lui Jurgen Klopp la Liverpool! Cormoranii s-au înţeles cu antrenorul
VIDEO | FCU Craiova - "U" Cluj, astăzi, de la ora 17:30, în direct la Prima Sport 1! Două echipe cu obiective diferite VIDEO | FCU Craiova - "U" Cluj, astăzi, de la ora 17:30, în direct la Prima Sport 1! Două echipe cu obiective diferite
VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, sâmbătă, de la 11:30, în direct pe Prima Sport 1. Speranţe la promovarea directă pentru echipa din Miercurea Ciuc VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, sâmbătă, de la 11:30, în direct pe Prima Sport 1. Speranţe la promovarea directă pentru echipa din Miercurea Ciuc

VIDEO | NE-BU-NI-E! LA Lakers a câştigat duelul cu Milwaukee Bucks după o revenire epocală

Baschet Publicat de Tudor Moisa pe 27 mar 2024

LA Lakers a reuşit o revenire senzaţională, în noaptea de marţi spre miercuri. Formaţia din California a câştigat duelul cu Milwaukee Bucks, scor 128-124, la capătul a două reprize de prelungiri.

Milwaukee a început partida ca din puşcă şi a dus repede scorul la 29-10. Diferenţa de puncte s-a menţinut până aproape de final, atunci când Reaves, Russell şi Anthony Davis au ieşit la rampă.

Când mai erau de jucat puţin sub 8 minute, Bucks conducea cu scorul de 94-75. Floater-ul lui Russell a dat start-ul la un comeback epocal: în ultimele 7:45 minute de joc, Lakers a marcat 26 de puncte, în vreme ce Milwaukee a mai înscris doar 7 puncte! Au urmat 5 minute de prelungiri, la capătul cărora scorul a fost din nou egal, 117-117. Până la urmă, după alte 5 minute, Lakers a ieşit învingătoare, scor 128-124.

Fără LeBron James pe teren, ofensiva lui Lakers a stat în Reaves, Russell şi Davis. Austin Reaves a reuşit un triple-double (29 de puncte, 14 recuperări, 10 pase decisive) în 47 de minute, iar D'Angelo Russell (29 de puncte, 12 pase decisive) şi Anthony Davis (34 de puncte, 23 de recuperări) câte un double-double în 50, respectiv 51 de minute.

De la Bucks, Giannis Antetokounmpo a reuşit un triple-double (29 de puncte, 21 de recuperări, 11 pase decisive), dar a avut o prestaţie dezastruoasă de la linia de libere (1 din 6). Damian Lillard, care a jucat 49 de minute, a înscris 27 de puncte.