Ultima oră
Cel mai bun job de vară: doi suporteri sunt plătiţi cu 50.000 de dolari ca să vadă toate cele 104 meciuri de la Mondiale

Cel mai bun job de vară: doi suporteri sunt plătiţi cu 50.000 de dolari ca să vadă toate cele 104 meciuri de la Mondiale
Thomas Tuchel, nemulţumit după egalul dintre Anglia şi Ghana: „Ar fi fost meritat” Thomas Tuchel, nemulţumit după egalul dintre Anglia şi Ghana: „Ar fi fost meritat”
A lăsat-o pe CFR pentru ”U” şi a povestit ce a trăit la derby-ul Clujului: ”Am fost şocat. Nu înţelegeam ce se întâmplă”  

A lăsat-o pe CFR pentru ”U” şi a povestit ce a trăit la derby-ul Clujului: ”Am fost şocat. Nu înţelegeam ce se întâmplă”
Rapid a transferat un fost jucător al Stelei Rapid a transferat un fost jucător al Stelei
Cupa Mondială 2026: "Lumumba Vea", suporterul vedetă al RD Congo, a fost prezent la partida cu Columbia-VIDEO Cupa Mondială 2026: "Lumumba Vea", suporterul vedetă al RD Congo, a fost prezent la partida cu Columbia-VIDEO
Antrenorul Uzbekistanului Fabbio Cannavaro, elogii la adresa lui Cristiano Ronaldo: ”Dacă îi dai un centimetru în careu, eşti mort”
Antrenorul Uzbekistanului Fabbio Cannavaro, elogii la adresa lui Cristiano Ronaldo: ”Dacă îi dai un centimetru în careu, eşti mort”

VIDEO | ”Ne dorim să arătăm mult mai bine”. Costel Gâlcă nu e pe deplin mulţumit, deşi e lider cu Rapid

Rapid Publicat de Daian Cutu pe 4 oct 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Rapid s-a impus acasă, cu Farul Constanţa, scor 3-1, într-un meci din etapa a 12-a din Superliga.

 

 

 

Costel Gâlcă a explicat că mai sunt lucruri de pus la punct în jocul echipei sale, care a urcat pe primul loc.

”Am spus că era important să luăm cele trei puncte pentru încrederea noastră. Trebuia să jucăm şi a doua repriză, nu la fel, dar puteam să ajungem mai mult la poarta adversă. Am intrat puţin relaxaţi, cu puţină frică, au pus presiune pe noi.

Antrenamentele sunt foarte reuşite, am jucat contra unui adversar care e agresiv, caută profunzimea, au calitate, ne-a fost mult mai greu. Ne dorim să arătăm mult mai bine pe toate aspectele.

Am pierdut practic controlul meciului, în a doua repriză. În prima repriză, am putut să-i scoatem din pressing, le-a fost mult mai greu. Am marcat două goluri şi am mai avut o ocazie. În repriza a doua am pierdut mijlocul terenului, prea multă frică. Cel puţin aşa văd eu din afară, în loc să avem mai multă personalitate, răbdare la construcţie”
, a spus Gâlcă la final de meci.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Rapid

Ultimele articole Toate articolele