Super-bogaţii cheltuiesc până la 500.000 de dolari pe pachete exclusive pentru Jocurile Olimpice de la Paris Super-bogaţii cheltuiesc până la 500.000 de dolari pe pachete exclusive pentru Jocurile Olimpice de la Paris
Elias Charalambous, anunţ surprinzător despre prelungirea contractului cu FCSB. ”Vom vedea” Elias Charalambous, anunţ surprinzător despre prelungirea contractului cu FCSB. ”Vom vedea”
Antrenorul din Superliga, nemulţumit înaintea partidei din play-out. „Dumnezeu ar trebui să fie supărat pe ei” Antrenorul din Superliga, nemulţumit înaintea partidei din play-out. „Dumnezeu ar trebui să fie supărat pe ei”
VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
VIDEO | Sărbătoare la Slobozia! Unirea a celebrat alături de fani prima promovare din istorie în Superliga VIDEO | Sărbătoare la Slobozia! Unirea a celebrat alături de fani prima promovare din istorie în Superliga
Sumele incredibile pe care super-bogaţii le cheltuiesc pe pachete exclusive pentru Jocurile Olimpice de la Paris Sumele incredibile pe care super-bogaţii le cheltuiesc pe pachete exclusive pentru Jocurile Olimpice de la Paris

VIDEO | NEBUNIE ÎN BUNDESLIGA. AUGSBURG LOVEŞTE ÎN PRIMUL MINUT, DAR DORTMUND SE DEZLĂNŢUIE ŞI ÎŞI PULVERIZEAZĂ ADVERSARII

Bundesliga Publicat pe 17 aug 2019

Nici nu a început bine meciul de la Dortmund şi Augsburg a deschis scorul. Era minutul 1 şi Niederlechner a surprins defensiva gazdelor, iar meciul părea infernal pentru Dortmund. Numai că gazdele au reacţionat în stil de mare echipă.

Alcacer a egalat imediat, în minutul 3 şi chiar dacă scorul de 1-1 s-a menţinut până la pauză, nebunia avea să se declanşeze în repriza secundă. În decursul a mai puţin de 10 minute, Borussia a înscris de trei ori prin Sancho, în minutul 51, Reus, în minutul 57 şi acelaşi Alcacer, în minutul 69. Dar nu a fost ultimul gol al meciului, pentru că Brandt a stabilit rezultatul final, în minutul 82: 5-1 pentru Dortmund.