VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină
NEWS ALERT | Revenire de senzaţie la Barcelona? Anunţul presei din Spania NEWS ALERT | Revenire de senzaţie la Barcelona? Anunţul presei din Spania
I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman I-a enervat pe rapidişti, iar acum a fost delegat din nou! Partida pe care o va arbitra George Găman
Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele Cristi Balaj a spus lucrurilor pe nume! Prima reacţie oficială despre plecarea lui Otele

VIDEO | Nicolas Jarry l-a învins pe Gregor Dimitrov şi a cucerit primul titlu ATP din carieră

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 28 mai 2023

Jucătorul chilian de tenis Nicolas Jarry s-a impus sâmbătă în turneul ATP 250 Gonet Geneva Open, după ce l-a întrecut în finală pe bulgarul Grigor Dimitrov.

Nicolas Jarry (27 de ani, locul 54 ATP) a dispus de Grigor Dimitrov (32 de ani, locul 33 ATP) în două seturi, 7-6(1), 6-1, după o oră şi 37 de minute de joc.

Jarry se află la primul titlu ATP cucerit după o pauză de şase ani şi la prima finală disputată în circuit după cea din anul 2018, de la Rotterdam.