Bergodi a răbufnit la conferinţa de presă: ”Tu mă înveţi fotbal pe mine?” | VIDEO
”Jucătorii nu se mai ridică la nivelul tribunelor!”. Verdict dur după ultimele eşecuri ale Rapidului | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Chelsea - Everton 6-0. Cole Palmer a înscris patru goluri VIDEO | Chelsea - Everton 6-0. Cole Palmer a înscris patru goluri
VIDEO | Cristiano Bergodi, mesaj ferm după înfrângerea cu Sepsi! ”Trebuia să câştigăm” VIDEO | Cristiano Bergodi, mesaj ferm după înfrângerea cu Sepsi! ”Trebuia să câştigăm”
VIDEO | Bernd Storck este de partea lui Bergodi! ”Rapid a bătut-o pe FCSB” VIDEO | Bernd Storck este de partea lui Bergodi! ”Rapid a bătut-o pe FCSB”
VIDEO | Fiorentina - Genoa 1-1. Gazdele au fost cu gândul la sferturile din Conference League VIDEO | Fiorentina - Genoa 1-1. Gazdele au fost cu gândul la sferturile din Conference League

VIDEO | Nicolo Napoli, sincer la declaraţii după înfrângerea cu marea rivală: „A fost un meci slab al nostru!”. Ce l-a nemulţumit la arbitraj

FC U Craiova 1948 Publicat de Răzvan Cîrceag pe 14 feb 2022

Universitatea Craiova a reuşit să obţină victoria în faţa rivalei FC ”U” Craiova, scor final 2-0. Derby-ul „incendiar” a fost transmis în direct pe Look Sport şi platforma online PrimaPlay.ro

În startul confruntării, ultraşii celor două formaţii au dat startul unui show cu adevărat special: torţe, artificii, petarde şi artificii. Arbitrul a întrerupt partida de două ori, iar a doua oara jucătorii au fost trimişi la vestiare timp de 2 minute.

Echipa lui Nicolo Napoli nu a arătat tocmai rău, dar nici nu le-a pus mari probleme rivalilor. Antrenor a venit sincer la declaraţii şi le-a recunoscut superioritatea rivalilor.

„Am încercat să facem un meci bun, dar nu ne-a ieşit. Am încercat să luptăm, dar nu am putut, ei au jucat mai bine şi au câştigat pe merit. Au fost faze, dar am ajuns greu la poartă.

Eu cred că faultul la Compagno a fost clar, a plecat de acolo şi a dat gol. A fost un meci slab al nostru, dar trebuie să ne recuperăm acum la nivel mental şi, apoi, fizic”, a declarat Nicolo Napoli.