Dorinel Munteanu şi-a asigurat liniştea în Superliga. ”Băieţii au jucat foarte exact” Dorinel Munteanu şi-a asigurat liniştea în Superliga. ”Băieţii au jucat foarte exact”
”E vina mea. Nu ştiu dacă voi reuşi să fac vreo performanţă”. Măldărăşanu, foarte afectat de eşecul cu Oţelul ”E vina mea. Nu ştiu dacă voi reuşi să fac vreo performanţă”. Măldărăşanu, foarte afectat de eşecul cu Oţelul
VIDEO | Francesco Bagnaia s-a impus în Marele Premiu al Spaniei, după un duel palpitant cu Marc Marquez VIDEO | Francesco Bagnaia s-a impus în Marele Premiu al Spaniei, după un duel palpitant cu Marc Marquez
VIDEO | Poli Iaşi - UTA, astăzi, de la 18:15, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Poli Iaşi - UTA, astăzi, de la 18:15, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
"Cea mai mare ascensiune". Verdict clar în privinţa lui Eugen Trică | VIDEO EXCLUSIV "Cea mai mare ascensiune". Verdict clar în privinţa lui Eugen Trică | VIDEO EXCLUSIV
”Vine! Ce să fac eu cu Tachtsidis? Eu am nevoie de forţă”. Gigi Becali a anunţat ce mijlocaş soseşte la vară la FCSB ”Vine! Ce să fac eu cu Tachtsidis? Eu am nevoie de forţă”. Gigi Becali a anunţat ce mijlocaş soseşte la vară la FCSB

VIDEO | Norvegia - Cehia 1-2. Haaland nu a putut opri eşecul nordicilor

Fotbal Internațional Publicat de Daian Cutu pe 22 mar 2024

Echipa naţională a Cehiei a învins vineri, în deplasare, scor 2-1, naţionala Norvegiei, într-un meci amical disputat la Oslo.

Pe stadionul Ulevaal, gazdele au reuşit să deschidă scorul, în minutul 20, prin Oscar Bobb, dar cehii au reuşit să egaleze până la pauză, în minutul 37, prin golul fundaşului David Zima.

În partea secundă ambele echipe au efectuat mai multe schimbări. Golgeterul gazdelor, Erling Haaland, a fost înlocuit şi el, în minutul 75, iar oaspeţii au înscris golul victoriei în minutul 85, când Antonin Barak, de la AC Fiorentina, a executat perfect o lovitură liberă din apropierea careului şi a pus balonul la vinclu aducând victoria Cehiei, scor 2-1.

Rezultate înregistrate vineri, în meciuri amicale:

Azerbaidjan – Mongolia 1-0 (Mustafazade 90+1);

Armenia – Kosovo 0-1 (Rashica 25);

Macedonia de Nord – Moldova 1-1 (Miovski 45+1 / Damaşcan 82);

Tanzania – Bulgaria 0-1 (Despodov 52);

Liechtenstein – Insulele Feroe 0-4 (P. Petersen 3, 45+1, Justinussen 49, Svensson '90+2);

Norvegia – Cehia 1-2 (Bobb 20 / Zima 37, Barak 85).