I-a decis soarta Istvan Kovacs Barcelonei? Centralul din Superligă l-a eliminat pe Araujo, iar PSG a egalat. Arbitrul i-a arătat cartonaşul roşu şi lui Xavi | VIDEO

Marius Şumudică anunţă următorul mare tun dat de Rapid: ”E cel mai bun atacant din România” Marius Şumudică anunţă următorul mare tun dat de Rapid: ”E cel mai bun atacant din România”
Fostul mare fotbalist critică decizia lui Florinel Coman de pleca în Qatar: „Pierzi 20% din ceea ce ştii” Fostul mare fotbalist critică decizia lui Florinel Coman de pleca în Qatar: „Pierzi 20% din ceea ce ştii”
LIVE VIDEO | PSG şi Borussia Dortmund se califică în semifinale după o nouă seară de poveste din UEFA Champions League LIVE VIDEO | PSG şi Borussia Dortmund se califică în semifinale după o nouă seară de poveste din UEFA Champions League
Rafael Nadal s-a calificat în turul doi la Barcelona Rafael Nadal s-a calificat în turul doi la Barcelona
Ultimă oră! Dennis Man, pe urmele lui Adrian Mutu. Gigantul din Serie A care îl doreşte pe internaţionalul român

VIDEO | ”Nu am auzit întrebarea”. Ciobotariu, interviu printre urlete

FC Voluntari Publicat de Daian Cutu pe 9 dec 2022

Sepsi OSK a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia FC Voluntari, în primul meci al etapei a 20-a din Superligă.

Gazdele au deschis scorul în minutul 20, prin Tudorie, iar FC Voluntari a egalat în minutul 76, când Nemec a înscris din centrarea lui Merloi.

Liviu Ciobotariu nu s-a putut concentra la interviul de după meci, datorită urletelor de pe fundal. Tehnicianul a declarat că este mulţumit de remiza cu Sepsi.

”Mă pot declara mulţumit, dar cred că puteam mai mult. nu ştiu dacă era meritat. Cred că e echitabil un rezultat de egalitate. A doua repriză am schimbat strategia.

Trebuie să recunosc că în prima repriză am vrut să blocăm atacurile pozţionale ale adversarilor noştri, au jucători tehnici, buni la jocul aerian, Tudorie, Safranko.

Per total, dacă fac o analiză la ceea ce s-a întâmplat acum trei zile, în Cupă (n.r. înfrângerea 0-4 cu Sepsi), mă pot declara mulţumit.

Nu am auzit întrebarea. (n.r. datoriă zgomotului) Da, aşa este, întâlnim prima clasată, Farul, o echipă care joacă un fotbal bun, cu un antrenor foarte bun.

Cu acest punct am luat un punct de moral, avem patru jocuri consecutive în care nu am pierdut, privim cu încredere jocul următor”
, a declarat Liviu Ciobotariu, la flash-interviuri.