Ultima oră
Kader Keita a fost trimis în judecată pentru ucidere din culpă şi părăsirea locului accidentului! Ce pedeapsă riscă Kader Keita a fost trimis în judecată pentru ucidere din culpă şi părăsirea locului accidentului! Ce pedeapsă riscă
Cutremur la Real Madrid! Pleacă starul cotat la 140 de milioane după venirea lui Mourinho?

Cutremur la Real Madrid! Pleacă starul cotat la 140 de milioane după venirea lui Mourinho?
Poli Timişoara a reacţionat după apariţia raportului de scouting care îl cataloga „de evitat” pe Alexandru Băluţă Poli Timişoara a reacţionat după apariţia raportului de scouting care îl cataloga „de evitat” pe Alexandru Băluţă
Ultima oră: Gigi Becali a mai dat afară un jucător de la FCSB! Ultima oră: Gigi Becali a mai dat afară un jucător de la FCSB!
Zlatan Ibrahimovic a rămas perplex după ce l-a văzut pe Cristiano Ronaldo: ”Am fost puţin confuz. Prietene...” Zlatan Ibrahimovic a rămas perplex după ce l-a văzut pe Cristiano Ronaldo: ”Am fost puţin confuz. Prietene...”
O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă

VIDEO ǀ ”Nu am primit niciun gol. Cred că s-a impiedicat de iarba hibrid”. Mircea Rednic, reacţie ironică

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 27 apr 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21108350/2/rednic.jpg

Universitatea Cluj a învins pe teren propriu, scor 1-0, formaţia UTA Arad şi s-a calificat în finala Cupei României.

Arădenii au avut un gol înscris de Postolachi şi anulat pentru fault în atac, în minutul 15. În minutul 34 arbitrul Horia Mladinovici a dictat penalti după consultarea VAR, la un fault al lui Ubbink la Remacle.

Dan Nistor a executat şi a înscris în minutul 41. A fost singurul şut pe poartă al echipei clujene.

Mircea Rednic s-a declarat dezamăgit de maniera de arbitraj şi a punctat faptul că echipa sa a făcut un meci bun.

”Am dat si gol. Nu se poate, Miron s a impiedicat de ibrid. A căzut. Iei două decizii doar impotriva noastră. Nu stiu, ei n-au dat gol. Ce le pot reproşa jucătorilor? Păcat!

Cred că noi meritam să ne calificăm. Meciul ăsta nu a fost decis de VAR, că VAR-ul l-a chemat pe arbitru, arbitru a decis. Nu a fost fault la Miron. Am avut ocazii, situaţi.

Chindriş a făcut o ruptură. E stres mult, suntem în situaţia în care suntem. Eu cred că meritam să ne calificăm. Acum ne gândim la meciul de marţi, nu se mai poate schimba nimic. Ei n-au avut niciun gol. Trist. Rămân cu un gust amar. Poate arbitrului nu îi place de UTA, nu e prima dată. Am făcut deplasarea, suferim, sunt jucători care se pregătesc”
, a spus Rednic, după meci.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele