Ultima oră
Kader Keita a fost trimis în judecată pentru ucidere din culpă şi părăsirea locului accidentului! Ce pedeapsă riscă Kader Keita a fost trimis în judecată pentru ucidere din culpă şi părăsirea locului accidentului! Ce pedeapsă riscă
Cutremur la Real Madrid! Pleacă starul cotat la 140 de milioane după venirea lui Mourinho?

Cutremur la Real Madrid! Pleacă starul cotat la 140 de milioane după venirea lui Mourinho?
Poli Timişoara a reacţionat după apariţia raportului de scouting care îl cataloga „de evitat” pe Alexandru Băluţă Poli Timişoara a reacţionat după apariţia raportului de scouting care îl cataloga „de evitat” pe Alexandru Băluţă
Ultima oră: Gigi Becali a mai dat afară un jucător de la FCSB! Ultima oră: Gigi Becali a mai dat afară un jucător de la FCSB!
Zlatan Ibrahimovic a rămas perplex după ce l-a văzut pe Cristiano Ronaldo: ”Am fost puţin confuz. Prietene...” Zlatan Ibrahimovic a rămas perplex după ce l-a văzut pe Cristiano Ronaldo: ”Am fost puţin confuz. Prietene...”
O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă

VIDEO | ”Nu există răbdare, nu este o tragedie”. Viaţă grea pentru Balint. Fanii îi cer demisia

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 14 apr 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21096242/1/uta-arad-fc-botosani-play-out-superliga-superbet-14-04-2023-1.jpg

FC Botoşani a învins în deplasare, echipa UTA Arad, scor 2-0, într-un meci contând pentru etapa a 4-a din play-out-ul Superligii.

Gruparea moldavă a deschis scorul prin Mailat, în minutul 12, şi l-a majorat în minutul 35, când tot Mailat a înscris cu un şut de la distanţă, profitând de o gafă a portarului Kucher.

Fanii arădeni i-au strigat demisia lui Laszlo Balint, dar tehnicianul nu a părut foarte afectat şi a declarat că nu există răbdare.

”Era un meci foarte important pentru noi, din păcate, o seară neagră. Este un duş rece şi e important să reacţionăm. Nu este pierdut nimic. Azi nu mi-am recunoscut echipa! Am început foarte prost.

A fost greu să revenim de la 2-0. Felicitări pentru Botoşani, a făcut un meci bun, au arătat bine azi. Nu am ce zice. Din păcate noi nu am reuşit să reacţionăm, nouă nu prea ne-a ieşit nimic azi.

(n.r. despre faptul că i s-a cerut demisia) Nu este o nouătate. Nu există răbdare, nu este o tragedie. Vedem că Simeone este contestat la Inter, asta este viaţa noastră a antrenorilor. Ştiam ce mă aşteaptă. Deocamdată eu zic că avem şansă pentru salvarea directă, suntem calificaţi în semifinale”
, a spus Balint, la flash-interviuri.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele