VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

VIDEO | O nouă remontada reuşită de Barcelona! Echipa lui Xavi a câştigat cu Celta după ce a fost condusă cu 2-0

Barcelona Publicat pe 23 sep 2023

Echipa spaniolă FC Barcelona a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 3-2, formaţia Celta Vigo, în etapa a şasea din La Liga. Celta a condus cu 2-0 în minutul 78, iar catalanii au revenit în zece minute.

Celta Vigo a deschis scorul pe Camp Nou prin Strand Larsen, în minutul 19, iar în minutul 76 Douvikas a făcut 2-0 şi se părea că FC Barcelona va pierde meciul cu galicienii. Însă Lewandowski a redus din diferenţă în minutul 81. Acelaşi Lewandowski a egalat în minutul 85, din pasa lui Joao Cancelo, pentru ca în minutul 89 Joao Cancelo să profite de pasa lui Gavi şi să înscrie golul victoriei pentru echipa lui Xavi.

Barcelona este pe primul loc în clasament, cu 16 puncte.

Barcelona - Celta Vigo, meci contând pentru etapa a 6-a din La Liga, va fi transmis în direct de către Prima Sport 2, sâmbătă, de la ora 19:30. Duelul va fi redat şi online prin intermediul platformei www.primaplay.ro, locul unde se văd cele mai importante jocuri din campionatul Spaniei, dar şi din celelalte întreceri de top ale Europei (Premier League, Serie A, Bundesliga sau Ligue 1).

Barcelona - Celta Vigo se vede la Prima Sport 2, sâmbătă, de la 19:30

După primele 5 etape din La Liga, Barcelona are un început de sezon aproape perfect. Campioana en-titre a Spaniei a obţinut 4 victorii şi a remizat o singură dată, acumulând 13 puncte în clasament şi un golaveraj de 13-4. Catalanii ocupă locul al 2-lea, la două lungimi distanţă de lidera şi marea rivală, Real Madrid, singura grupare cu punctaj maxim.

De cealaltă parte, Celta Vigo are un început de sezon modest, în care a obţinut o singură victorie, a remizat o dată şi în alte 3 înfruntări a trebuit să se recunoască învinsă. Cele 4 puncte acumulate şi golaverajul de 4-7 o fac pe Celta să se claseze pe locul 16, foarte aproape de zona retrogradării.

În ultimele 10 confruntări directe dintre cele două formaţii, toate disputate în La Liga, Barcelona a câştigat de 5 ori, Celta Vigo i-a învins pe catalani de 3 ori, iar două meciuri s-au terminat la egalitate.

Echipele probabile:

• Barcelona (4-3-3): Ter Stegen - Cancelo, Kounde, Christensen, Balde - Gundogan, F de Jong, Gavi - Yamal, Lewandowski, Felix.
  • Celta Vigo (3-4-3): Villar - U Nunez, Starfelt, Dominguez - Mingueza, Beltran, De la Torre, Ristic - Douvikas, Aspas, Bamba.

Sursa foto: Profimedia