VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili" VIDEO | Elias Charalambous a răbufnit după partida cu Oţelul! "Am fost penibili"
Chiricheş a aflat în direct că Becali l-a criticat: ”Crede că joc la ‘mişto’!” | VIDEO

FCSB, distrusă după ce a pierdut cu Oţelul Galaţi: ”A părut o echipă de retrogradare. Din cale afară de slabi!” | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele" VIDEO | Dorinel Munteanu este mulţumit de prestaţia fotbaliştilor gălăţeni. "Mă încântă jocul echipei mele"
Becali a intrat în direct şi l-a distrus pe jucătorul aşteptat cu braţele deschise: ”Te nenoroceşte!”

Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel Team Romania a defilat la Jocurile Olimpice de la Paris. Soţii canotori Ionela şi Marius Cozmiuc au fost purtătorii de drapel

VIDEO ǀ O nouă seară cu show total în Champions League! Inter şi PSV au reuşit două reveniri de senzaţie! S-au marcat nu mai puţin de 31 de goluri

Champions League Publicat pe 29 nov 2023

Spectacolul din Champions League continuă la Prima Sport miercuri, pe 29 noiembrie, când va fi redată o parte consistentă din meciurile etapei a 5-a din faza grupelor.

Real Madrid - Napoli, duelul serii din UCL, va fi transmis în direct de către Prima Sport 1, începând cu ora 22:00. De la aceeaşi oră în direct la Prima Sport 2 se poate urmări Benfica – Inter Milano, iar la Prima Sport 3 va fi difuzat Arsenal - Lens.

Confruntările pot fi vizionate şi online prin intermediul platformei www.primaplay.ro sau în format live video & text pe site-ul www.primasport.ro.

Programul transmisiunilor Prima Sport de miercuri din Champions League:

Galatasaray – Manchester United 3-3 (Ziyech 29, 62, Akturkoglu 71 / Garnacho 11, Fernandes 18, McTominay 55)

Echipele de start

• Galatasaray: Muslera - Boey, Bardakci, Ayhan, Angelino - Torreira, Ndombele - Ziyech, Mertens, Zaha - Icardi.
  • Manchester United: Onana - Wan-Bissaka, Maguire, Lindelof, Shaw - McTominay, Amrabat - Antony, Fernandes, Garnacho - Hojlund.

Minutul 71: GOL GALATASARAY! Akturkoglu egalează cu un şut imparabil!

Minutul 62: GOL GALATASARAY! Ziyech marchează din nou din lovitură liberă! Gafă antologică comisă de Onana!

Minutul 55: GOL MANCHESTER UNITED! McTominay face 1-3.

Minutul 43: Icardi restabileşte egalitatea, dar golul este anulat pentru ofsaid.

Minutul 29: GOL GALATASARAY! Ziyech reduce din diferenţă cu un şut perfect din lovitură liberă.

Minutul 18: GOL MANCHESTER UNITED! Bruno Fernandes dublează avantajul cu un şut superb!

Minutul 11: GOL MANCHESTER UNITED! Garnacho deschide scorul şi îi provoacă pe fanii turci.

Sevilla – PSV 2-3 (Ramos 24, En Nesyri 47 / Saibari 68, Gudelj autogol 82, Pepi 90+2)

• Sevilla: Dmitrovic - Navas, Gudelj, Ramos, Acuna - Sow, Fernando, Rakitic - Ocampos, En Nesyri, Lukebakio.
  • PSV: Benitez - Teze, Ramalho, Boscagli, Dest - Til, Schouten, Veerman - Bakayoko, de Jong, Lozano.

Minutul 90+2: GOL PSV! Olandezii reuşesc o remontada de zile mari! Pepi face 2-3 în prelungiri!

Minutul 82: GOL PSV! Gudelj marchează în proprie poartă.

Minutul 68: GOL PSV! Saibari reduce din diferenţă cu o execuţie de zile mari!

Minutul 66: Sevilla rămâne în 10 oameni! Ocampos vede al doilea galben în decurs de 3 minute şi îşi lasă echipa în inferioritate numerică.

Minutul 47: GOL SEVILLA! En Nesyri face 2-0 cu o execuţie frumoasă.

Minutul 39: Sow face 2-0, dar golul este anulat pentru un henţ.

Minutul 24: GOL SEVILLA! Sergio Ramos deschide scorul.

Real Madrid - Napoli 4-2 (Rodrygo 11, Bellingham 22, Paz 84, Joselu 90+4 / Simeone 10, Anguissa 47), în direct pe Prima Sport 1! Echipele de start

• Real Madrid: Lunin - Carvajal, Rudiger, Alaba, Mendy - Ceballos, Valverde, Kroos, Bellingham.
  • Napoli: Meret - Di Lorenzo, Rrahmani, Natan, Juan Jesus - Anguissa, Lobotka, Zielinski - Politano, Simeone, Kvaratskhelia.

Minutul 90+4: GOL REAL MADRID! Joselu risipeşte orice fel de emoţie în prelungiri.

Minutul 84: GOL REAL MADRID! Puştiul Paz face 3-2 cu un şut violent de la distanţă!

Minutul 47: GOL NAPOLI! Anguissa restabileşte egalitatea cu un şut în forţă.

Minutul 22: GOL REAL MADRID! Bellingham întoarce scorul.

Minutul 11: GOL REAL MADRID! La prima fază de la reluarea jocului, Rodrgyo restabileşte egalitatea!

Minutul 10: GOL NAPOLI! SImeone deschide scorul.

Benfica - Inter 3-3 (Joao Mario 5, 13, 34 / Arnautovic 51, Frattesi 58, Sanchez 72)

• Benfica: Trubin - Aursnes, Antonio Silva, Otamendi, Morato - Florentino, Neves - Di Maria, Rafa Silva, Joao Mario - Tengstedt.
  • Inter: Audero - Bisseck, de Vrij, Acerbi - Darmian, Fratesi, Asllani, Klaassen, Carlos Augusto - Arnautovic, Sanchez.

Minutul 86: Final de coşmar pentru Benfica. Antonio Silva vede cartonaşul roşu.

Minutul 72: GOL INTER! Sanchez face 3-3, din penalti, într-o remontada superbă reuşită de italieni!

Minutul 58: GOL INTER! Frattesi relansează partida!

Minutul 51: GOL INTER! Arnautovic reduce din diferenţă, după ce iniţial reuşita a fost anulată pentru ofsaid.

Minutul 34: GOL BENFICA! Joao Mario reuşeşte hattrick-ul în mai puţin de o repriză!

Minutul 13: GOL BENFICA! Joao Mario face dubla.

Minutul 5: GOL BENFICA! Joao Mario deschide repede scorul.

Arsenal - Lens 6-0 (Havertz 13, Jesus 21, Saka 24, Martinelli 27, Odegaard 45+1, Jorginho 86)

• Arsenal: Raya - Tomiyasu, Saliba, Gabriel, Zinchenko - Odegaard, Rice, Havertz - Saka, Jesus, Martinelli.
  • Lens: Samba - Gradit, Danso, Medina - Frankowski, Mendy, Abdul Samed, Haidara - Sotoca, Wahi, Fulgini.

Minutul 86: GOL ARSENAL! Jorginho face 6-0 din penalti.

Minutul 45+1: GOL ARSENAL! Odegaard îşi trece şi el numele pe lista marcatorilor.

Minutul 27: GOL ARSENAL! Continuă nebunia pe Emirates Stadium.

Minutul 24: GOL ARSENAL! Tunarii sunt pe val! Pasă de gol, urmată de gol pentru Saka în 2 minute.

Minutul 22: GOL ARSENAL! Jesus dublează avantajul.

Minutul 13: GOL ARSENAL! Havertz deschide scorul.

Bayern - Copenhaga 0-0

• Bayern: Neuer - Laimer, Goretzka, Upamecano, Davies - Kimmich, Guerreiro - Coman, Muller, Tel - Kane.
  • Copenhaga: Grabara - Jelert, Vavro, Diks, Boilesen - Goncalves, Falk, Lerager - Bardghji, Elyounoussi - Claesson.

Braga - Union Berlin 1-1 (Djalo 51 / Gosens 42)

• Braga: Matheus - Gomez, Fonte, Niakate, Borja - Vitor Carvalho, Moutinho, Zalazar Martinez, Djalo - Horta, Banza.
  • Union Berlin: Ronnow - Knoche, Leite, Roussillon - Juranovic, Tousart, Khedira, Laidouni, Gosens - Volland, Behrens.

Minutul 51: GOL BRAGA! Djalo egalează şi îi readuce pe portughezi pe locul 3 în grupă.

Minutul 42: GOL UNION BERLIN! Gosens profită de omul în plus şi deschide scorul.

Minutul 31: Roşu Braga! Niakate îşi lasă echipa în 10 oameni.

Sociedad - Salzburg 0-0

• Sociedad: Remiro - Odriozola, Elustondo, Zubeldia, Munoz - Mendez, Zubimendi, Turrientes - Oyarzabal, Cho, Zakharyan.
  • Salzburg: Schlager - Dedic, Piatkowski, Pavlovic, Ulmer - Sucic, Bidstrup, Gloukh, Capaldo - Nene, Ratkov.

Sursa foto: Profimedia