Ultima oră
Kader Keita a fost trimis în judecată pentru ucidere din culpă şi părăsirea locului accidentului! Ce pedeapsă riscă Kader Keita a fost trimis în judecată pentru ucidere din culpă şi părăsirea locului accidentului! Ce pedeapsă riscă
Cutremur la Real Madrid! Pleacă starul cotat la 140 de milioane după venirea lui Mourinho?

Cutremur la Real Madrid! Pleacă starul cotat la 140 de milioane după venirea lui Mourinho?
Poli Timişoara a reacţionat după apariţia raportului de scouting care îl cataloga „de evitat” pe Alexandru Băluţă Poli Timişoara a reacţionat după apariţia raportului de scouting care îl cataloga „de evitat” pe Alexandru Băluţă
Ultima oră: Gigi Becali a mai dat afară un jucător de la FCSB! Ultima oră: Gigi Becali a mai dat afară un jucător de la FCSB!
Zlatan Ibrahimovic a rămas perplex după ce l-a văzut pe Cristiano Ronaldo: ”Am fost puţin confuz. Prietene...” Zlatan Ibrahimovic a rămas perplex după ce l-a văzut pe Cristiano Ronaldo: ”Am fost puţin confuz. Prietene...”
O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă O nouă mutare ratată de FCSB! Fotbalistul pe care Gigi Becali era gată să dea sute de mii de euro rămâne la o adversară din SuperLigă

VIDEO | Obiectiv îndeplinit pentru Mircea Rednic. ”Mă bucur că am trecut peste acest moment”

UTA Arad Publicat de Daian Cutu pe 4 iun 2023
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/21218168/1/gloria-buzau-uta-arad-baraj-superliga-superbet-28-05-2023.jpg
UTA Arad se menţine în Superligă, datorită victoriei cu scorul de 5-1 din manşa secundă a barajului cu echipa Gloria Buzău.

În tur, scorul a fost 0-0.

Mircea Rednic a reuşit salvarea de la retrogradare şi a punctat că speră ca din sezonul viitor cei de la UTA să nu mai treacă prin astfel de emoţii.

”Jucătorii au înţeles mesajul meu. De asemenea, vreau să-i mulţumesc şi publicului, care a creat o atmosferă foarte frumoasă.

Sunt foarte multe lucruri de pus la punct la echipă. Nu vreau să vorbesc despre plecări şi despre veniri în acest moment, care este unul fericit pentru noi.

Am avut o uşoară teamă înaintea barajului, pentru că toată lumea ar fi spus: «Rednic pe unde a fost nu a reuşit» Mi-am călcat pe orgoliu, pentru că am spus că nu mai preiau echipe din mers.

Mă bucur că am trecut peste acest moment şi o luăm de la capăt în sezonul viitor”
, a declarat Rednic, la finele partidei.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele