Raluca Olaru nu a trecut de sferturi la Strasbourg, în proba de dublu Raluca Olaru nu a trecut de sferturi la Strasbourg, în proba de dublu
Roger Schmidt este noul antrenor al celor de la Benfica Roger Schmidt este noul antrenor al celor de la Benfica
LIVE TEXT | Eintracht Frankfurt - Glasgow Rangers, ACUM, în finala Europa League. Nemţii au prima ocazie de gol în minutul 12 LIVE TEXT | Eintracht Frankfurt - Glasgow Rangers, ACUM, în finala Europa League. Nemţii au prima ocazie de gol în minutul 12
Nicuşor Bancu, suspendare drastică, după gestul nesportiv de la meciul cu Sepsi Nicuşor Bancu, suspendare drastică, după gestul nesportiv de la meciul cu Sepsi
Aşteptările lui Liviu Ciobotariu de la elevii săi pentru finala Cupei României cu Sepsi Aşteptările lui Liviu Ciobotariu de la elevii săi pentru finala Cupei României cu Sepsi
FCSB va disputa în Republica Moldova primul amical al verii FCSB va disputa în Republica Moldova primul amical al verii

VIDEO ǀ Olympique Lyon a învins Saint-Etienne. Moussa Dembele, decisiv de la punctul cu var

Ligue 1 Publicat pe 22 ian 2022

Formaţia Olympique Lyon a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa AS Saint-Etienne, în etapa a 22-a a campionatului Franţei.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Moussa Dembele, din penalti, în minutul 15.

Partidele Brest - Lille şi  Lens - Marseille au loc sâmbătă, iar meciurile Metz - Nice, Angers - Troyes, Bordeaux - Strasbourg, Clermont - Rennes, Nantes - Lorient, Montpellier - Monaco şi Paris Saint-Germain - Reims se dispută duminică.

În clasament, Lyon este pe locul 10, cu 31 de puncte, iar Saint-Etienne este pe ultimul loc, cu 12 puncte.

Lider în Ligue 1 este PSG, cu 50 de puncte, urmată de Nice, cu 39 puncte şi de Marseille, cu 37 de puncte.