Adrian Vasile, OUT de la CSM Bucureşti Adrian Vasile, OUT de la CSM Bucureşti
Anca Todoni a fost şi ea eliminată în turul I al calificărilor de la Roland Garros Anca Todoni a fost şi ea eliminată în turul I al calificărilor de la Roland Garros
Neil Lennon şi-a etalat cunoştinţele în fotbal! "Steaua a câştigat Cupa în 1986" Neil Lennon şi-a etalat cunoştinţele în fotbal! "Steaua a câştigat Cupa în 1986"
OFICIAL | Marius Coman a semnat cu o formaţie din play-off-ul Superligii OFICIAL | Marius Coman a semnat cu o formaţie din play-off-ul Superligii
NEWS ALERT | Şoc în lumea fotbalului! O legendă a Realului se retrage NEWS ALERT | Şoc în lumea fotbalului! O legendă a Realului se retrage
Gigi Becali s-a răstit la Nicolae Dică! "Nu te mai iau niciodată la FCSB" Gigi Becali s-a răstit la Nicolae Dică! "Nu te mai iau niciodată la FCSB"

VIDEO | Otelul Galati - Rapid Bucuresti 0-0. Prestaţie sub aşteptări a giuleştenilor

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 17 sep 2023

Oţelul Galaţi a terminat la egalitate pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia bucureşteană Rapid. Gazdele au ajuns la opt remize în acest sezon.

VIDEO | Otelul Galati - Rapid Bucuresti 0-0, pe Prima Sport 1 şi online pe platforma PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• Oţelul: Dur-Bozoancă - Adăscăliţei, Zivulic, Lovric, Zhelev - Cisotti, A. Lopez, Samuel Teles - Bodişteanu, Al. Pop, Maciel
  • Rapid: H. Moldovan - Braun, Săpunaru, P. Iacob, Borza - Emmers, Oaidă, Borja Valle - Bamgboye, Rrahmani, Petrila

Minutul 90+6: Fluier final! Se termină 0-0.

Minutul 90+5: Kait opreşte un atac periculos al adversarilor şi vede al doilea cartonaş galben.

Minutul 70: Petrila execută o lovitură liberă de la 20 de metri puţin pe lângă poartă.

Minutul 57: Funsho este lansat şi îl învinge pe Dur-Bozoancă. Reuşita este anulat la VAR, pentru offside.

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 43: Funsho este găsit de Rrahmani. Execuţia acestuia din 7 metri este respinsă salvator în corner de Zhelev.

Minutul 17: Borza reia cu exteriorul peste poartă dintr-o poziţie bună.

Minutul 2: Moldovan are o dublă intervenţie salvatoare, la o fază ce a păcălit apărarea Rapidului.

---------------------------------------

Rapid a revenit în fruntea clasamentului, dupp startul slab de sezon. Echipa lui Bergodi este pe locul 3, cu 14 puncte. Giuleştenii sunt la două puncte de ocupanta luivului 2, CFR, dar au cu un meci mai mult decât ardelenii. Lider este FCSB, cu 18 puncte, care are şi ea un meci în minus faţă de echipa patronată de Dan Şucu.

Oţelul Galaţi a făcut meciuri bune, dar nu a înregistrat victorii. Echipa lui Dorinel Munteanu este pe locul 12, cu 7 puncte.