Ultima oră
Devis Epassy pleacă de la Dinamo! Andrei Nicolescu a confirmat: ”Nuno Campos îşi doreşte altceva de la un portar” | VIDEO EXCLUSIV Devis Epassy pleacă de la Dinamo! Andrei Nicolescu a confirmat: ”Nuno Campos îşi doreşte altceva de la un portar” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Alejandro Davidovich Fokina a câştigat primul său titlu ATP. Spaniolul avea anterior 5 finale pierdute VIDEO | Alejandro Davidovich Fokina a câştigat primul său titlu ATP. Spaniolul avea anterior 5 finale pierdute
Liţă Dumitru s-a întors în România după 9 ani petrecuţi în America şi urmăreşte cu mare atenţie CM: ”Mi-a plăcut nivelul. Naţionala noastră e foarte departe de ce se întâmplă acolo!” | VIDEO EXCLUSIV Liţă Dumitru s-a întors în România după 9 ani petrecuţi în America şi urmăreşte cu mare atenţie CM: ”Mi-a plăcut nivelul. Naţionala noastră e foarte departe de ce se întâmplă acolo!” | VIDEO EXCLUSIV
David Popovici victorie cu record la Sette Colli, în proba de 100 de metri liber David Popovici victorie cu record la Sette Colli, în proba de 100 de metri liber
Ryan Mendes, căpitanul naţionalei Capului Verde, anchetat pentru viol Ryan Mendes, căpitanul naţionalei Capului Verde, anchetat pentru viol
Gigi Becali a rezolvat rămânerea lui Florin Tănase şi anunţă un super transfer. ”Urmează” Gigi Becali a rezolvat rămânerea lui Florin Tănase şi anunţă un super transfer. ”Urmează”

VIDEO | Ovidiu Burcă o readuce pe Dinamo printre echipele importante din România. ”Calificare foarte muncită, am întâlnit o echipă bună”

Dinamo Publicat de Daian Cutu pe 30 sep 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38229/20874043/1/burca.jpg

Dinamo s-a calificat în grupele Cupei României Betano, trecând în play-off de echipa Viitorul Pandurii Târgu Jiu, scor 1-0.

Golul a fost marcat de Alexandru Pop, în minutul 34.

Ovidiu Burcă o readuce pe Dinamo printre echipele tari din România. Tehnicianul a declarat că îşi doreşte ca echipa să dea în grupe peste formaţii din Superliga.

”Calificare foarte muncită, am întâlnit o echipă bună, care ne-a învins în campionat. Felicit jucătorii pentru efort. Orice meci e important, jucând la intensitatea asta putem creşte. Am suferit la finalizare, dar au fost multe lucuri bune şi sunt fericit.

Mă gândesc mereu să nu luăm gol, azi echipa s-a apărat bine. Ei au o talie bună, ştiam că ne pot pune probleme la faze fixe. Am înţeles că trebuie să facem pressing şi sunt mulţumit de cum am jucat azi.

Am fost frustraţi după meciul cu ei şi le-am adus aminte de acel sentiment.

”(n.r. pe cine ar vrea adversar în faza următoare) Sper să întâlnim echipe din prima ligă în grupe. Dacă am ajuns la nivelul ăsta, ne dorim nume sonore din prima ligă. Cupa e importantă, istoria ne obligă să mergem cât mai departe. Noi am tratat meciul cât se poate de serios. Trebuie să ne obişnuim să jucăm din 3 în 3 zile, doar aşa pot creşte jucătorii”
, a spus Burcă la finele partidei.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Dinamo

Ultimele articole Toate articolele