VIDEO | Sepsi - FCSB, astăzi, de la 21:45, în direct la Prima Sport 1! „Roş-albaştri” , aproape de titlu după 9 ani de aşteptare VIDEO | Sepsi - FCSB, astăzi, de la 21:45, în direct la Prima Sport 1! „Roş-albaştri” , aproape de titlu după 9 ani de aşteptare
VIDEO | Farul - Rapid, astăzi, de la 19:00, în direct la Prima Sport 1! Duel între două echipe aflate în forme diametral opuse VIDEO | Farul - Rapid, astăzi, de la 19:00, în direct la Prima Sport 1! Duel între două echipe aflate în forme diametral opuse
VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Trupa lui Neluţu Sabău, fără victorie de 3 etape VIDEO | ”U” Cluj - Poli Iaşi, astăzi, de la 16:45, în direct la Prima Sport 1! Trupa lui Neluţu Sabău, fără victorie de 3 etape
"Am fugit de acasă, am dormit o noapte în lift". Motivul pentru care Mihai Stoica a recurs la un gest extrem "Am fugit de acasă, am dormit o noapte în lift". Motivul pentru care Mihai Stoica a recurs la un gest extrem
VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia VIDEO | Juventus a pierdut returul cu Lazio, dar s-a calificat în finala Coppa Italia
VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi VIDEO | Arsenal - Chelsea 5-0. ”Tunarii” au tras cu toată muniţia în londonezi

VIDEO | ”Până la urmă este un punct care se contorizează în clasament”. Măldărăşanu scapă neînvins dintr-un meci complicat

Hermannstadt Publicat de Daian Cutu pe 14 nov 2022

FC Hermannstadt a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul susţinut în compania echipei FC Botoşani, în etapa a 18-a din Superliga.

În minutul 90+2, FC Botoşani a marcat prin Roman, dar acest gol a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Antrenorul sibienilor s-a declarat mulţumit de punctul obţinut în deplasare.

"Vorbeam înainte de meci că nu este o echipă uşoară de înfruntat. Şi noi, şi ei, încercăm să construim. Cred că în a doua repriza am avut câteva situaţii bune, dar ne-a lipsit inspiraţia. Până la urmă este un punct care se contorizează în clasament.

Da, este o pauză atipică. Pe noi ne avantajează că avem o restanţă şi nu stăm atât de mult. Trebuie să muncim mai mult şi să reglăm anumite lucruri. Mi-a fost teamă doar că nu merge VAR-ul. S-a văzut de pe margine că a făcut Mihai Roman II henţ.

Poate că poziţionarea a făcut ca el să nu vadă, mă refer la Marcel Bîrsan. Ne dorim să jucăm la Sibiu, o să avem aportul publicului, care înseamnă foarte mult",