Ultima oră
Ce prevede contractul lui Daniel Pancu la Rapid: Victor Angelescu a ”dat din casă”: ”Pentru prima dată am făcut asta” | VIDEO EXCLUSIV Ce prevede contractul lui Daniel Pancu la Rapid: Victor Angelescu a ”dat din casă”: ”Pentru prima dată am făcut asta” | VIDEO EXCLUSIV
Încă un transfer ratat de Becali? FCSB a primit răspunsul în cazul jucătorului de 1.500.000 de euro Încă un transfer ratat de Becali? FCSB a primit răspunsul în cazul jucătorului de 1.500.000 de euro
Stefan Visic a plecat de la Metaloglobus şi a semnat cu un club ce din Liga 2 ce are ambiţii mari Stefan Visic a plecat de la Metaloglobus şi a semnat cu un club ce din Liga 2 ce are ambiţii mari
”Bagajele nu sunt făcute!”. Claudiu Petrila nu pleacă de la Rapid şi pune capăt speculaţiilor: ”Sunt cu gândul doar aici” | EXCLUSIV ”Bagajele nu sunt făcute!”. Claudiu Petrila nu pleacă de la Rapid şi pune capăt speculaţiilor: ”Sunt cu gândul doar aici” | EXCLUSIV
Se destramă FCSB? Becali i-a setat preţul unui titular, apoi i-a fost anunţată plecarea: "Gigi îi dă drumul" Se destramă FCSB? Becali i-a setat preţul unui titular, apoi i-a fost anunţată plecarea: "Gigi îi dă drumul"
Decizia luată de Rapid cu privire la Kader Keita, după ce ivorianul a fost trimis în judecată Decizia luată de Rapid cu privire la Kader Keita, după ce ivorianul a fost trimis în judecată

VIDEO | Paul Papp, exploziv la finalul meciului Petrolul - UTA! Fundaşul acuză că este „vânat” de arbitri: „Nu suntem proşti! Suntem băieţi deştepţi”

Petrolul Ploiești Publicat de Prima Sport pe 2 aug 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

La finalul confruntării dintre Petrolul şi UTA, Eduard Papp a răbufnit la adresa arbitrajului.

 

 

UTA Arad a învins în deplasare, scor 2-1, formaţia Petrolul Ploieşti, în etapa a patra din Superligă.

La finalul confruntării de pe „Ilie Oană”, Paul Papp a venit la flash-interviu şi a răbufnit la adresa arbitrajului. În plus, fundaşul ploieştenilor este de părere că echipa sa merita că câştige toate cele 3 puncte ân această seară.

„Ce ar mai fi de spus? am pierdut trei puncte importante acasă. Cred că toată lumea care a văzut meciul a văzut că Petrolul a condus, a dictat ritmul. Noi trebuia să câştigăm. Cred că azi noi meritam pe deplin victoria, au fost mai inteligenţi ca noi, mai pragmatici.

Noi am dominat copios, am dictat ritmul. Ştiam că au echipă de contraatac. Au avut doar mingi lungi şi cam atât. Cred că am făcut un meci foarte bun şi sper să continuăm cu acelaşi joc bun, dar cu alte rezultate.

Multe lucruri sunt de spus, frustrante. La cornerul din care a ieşit golul lor, eu cred că am dat în minge şi adversarul m-a lovit. Mi-au dat galben la primul fault, l-am călcat din greşeală. Nu înţeleg.. Au tras de timp şi după să le dau mingea înapoi.

Bîrsan a zis că vine la mine şi că scrie în raport. Ce scrii tu mă în raport? Eu ţin cu echipa mea. Mereu îmi atrag atenţia, au început din a doua etapă. Nu înjur, nu dau cu cotul. Mă simt vânat şi totă România vede asta.

Trebuie să fim puţin realişti, imediat fault. Faultul din care a ieşit primul gol al lor, nu a fost fault. Lăsaţi-ne să jucăm bărbăteşte. Discursurile mele au avut efecte negative. Eu sunt sincer, trebuie să ne lase să jucăm, suntem bărbaţi”, a declarat Paul Papp la flash-interviu.

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri