”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

VIDEO | Penalty controversat primit de Craiova în finalul primei reprize. Cum a judecat Feşnic duelul Cristea-Ivan

FCSB Publicat pe 3 apr 2022

FCSB - Universitatea Craiova
a avut parte de un al doilea moment controversat în minutul 44, când Horaţiu Feşnic a dictat un penalty la limită după un duel între Andrei Ivan şi Iulian Cristea petrecut foarte aproape de poarta lui Ştefan Târnovanu.

Aproape de finalul unei reprize în care oaspeţii au pus foarte rar probleme pe plan ofensiv, axul central al defensivei celor de la FCSB a cedat la o incursiune a lui Andrei Ivan. Internaţionalul român l-a păcălit pe Iulian Cristea, apoi a negociat mult mai bine un duel unu vs. unu care avea să ducă, în cele din urmă, la deschiderea scorului. Aflat în unghi, Ivan a simulat un şut, şi-a creat un avantaj în faţa lui Cristea, apoi s-a interpus foarte inspirat între apărătorul roş-albastru şi minge. Cristea a intervenit, l-a atins pe Ivan la nivelul coapselor, apoi a lovit şi mingea, iar olteanul a avut câştig de cauză: aflat aproape de fază, Horaţiu Feşnic a considerat contactul suficient de puternic pentru a arăta punctul cu var! O decizie 50-50, dar pentru care centralul are argumente.

Imediat, Ivan a transformat şi penalty-ul, marcând al 12-lea gol stagional şi oferindu-i lui Laurenţiu Reghecampf un avantaj important chiar înainte de pauză.