Franţa anunţă un bilanţ de 31 de persoane grav rănite pe şantierele Jocurilor Olimpice Franţa anunţă un bilanţ de 31 de persoane grav rănite pe şantierele Jocurilor Olimpice
Florin Răducioiu a dat verdictul despre Dinamo: ”Sunt sigur de asta. Au pierdut nişte puncte incredibile!”

CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot
Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 1-0, în direct la Prima Sport 1! Omondi deschide scorul VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 1-0, în direct la Prima Sport 1! Omondi deschide scorul
Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie

VIDEO ǀ ”Pentru public mai joc”. Budescu a avut nevoie de o singură repriză pentru a fi omul meciului

Petrolul Ploiești Publicat de Daian Cutu pe 10 apr 2023

Petrolul Ploieşti a învins pe teren propriu, formaţia CS Mioveni, scor 2-0, într-un meci contând pentru etapa a treia din play-out-ul Superligii.

Constantin Budescu a marcat şi a oferit o pasă de gol, fiind omul meciului. Experimentatul fotbalist a evoluat doar prima repriză, fiind schimbat la pauză, datorită unor probleme musculare.

El a declarat că fanii sunt principalul motiv pentru care mai joacă.

”(n.r. despre accidentare) O să văd mâine când o să fac un consult dacă e ceva grav sau nu. Nu ştiu dacă a fost atât de uşor pe cât a părut. Am înscris destul de repede, apoi am marcat şi al doilea gol.

După pot spune că ne-am relaxat un pic. În a două repriză am încercat să marcăm golul trei, dar nu am reuşit. Important e să o ţinem tot aşa şi să rămânem sus în clasament.

Pentru public mai joc, ca să spun aşa. Îmi place să marchez goluri frumoase, e vorba aia românească, mai bine o bară frumoasă decât un gol urât. Mă bucur că a fost golul frumos în seara asta”