Ultima oră
Petrolul mută la foc automat! „Lupii galbeni” au anunţat al nouălea transfer al verii Petrolul mută la foc automat! „Lupii galbeni” au anunţat al nouălea transfer al verii
Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie Arsenal activează opţiunea de cumpărare pentru Piero Hincapie
Întâlnirea care i-a schimbat viaţa lui Edi Iordănescu: ”Am rămas blocat. A fost primul antrenor care mi-a spus asta!” Întâlnirea care i-a schimbat viaţa lui Edi Iordănescu: ”Am rămas blocat. A fost primul antrenor care mi-a spus asta!”
Arbitra Stephanie Frappart, numită de UEFA Refereeing Officer Arbitra Stephanie Frappart, numită de UEFA Refereeing Officer
Curg ofertele pentru Horaţiu Moldovan! Internaţionalul român pare că o va părăsi pe Atletico Madrid, dar poate ajunge la o echipă de Champions League Curg ofertele pentru Horaţiu Moldovan! Internaţionalul român pare că o va părăsi pe Atletico Madrid, dar poate ajunge la o echipă de Champions League
EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB EXCLUSIV | Florin Tănase a decis dacă îşi prelungeşte sau nu contractul cu FCSB

VIDEO | Poenaru, mulţumit cu victoria în faţa oltenilor, dar nu şi cu jocul echipei din repriza a doua. ”Nu prea i-am înţeles pe băieţi”

UTA Arad Publicat de Ovidiu Neacşu pe 27 aug 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38243/20834793/1/poenaru.jpg

UTA Arad a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa U Craiova 1948, într-un meci din etapa a şaptea a Superligii.

Ilie Poenaru nu a fost pe deplin mulţumit de prestaţia elevilor săi, pe care i-a felicitat pentru prima repriză, dar i-a criticat pentru jocul din a doua parte, când au cedat posesia şi puteau fi egalaţi pe finalul partidei. 

”Au fost 2 reprize diametral opuse, în prima am făcut tot ceea ce trebuie, am fost mai buni. Dar în a doua, după primele 5 minute, am început să coborâm liniile, deşi le-am spus să avem posesie, să temporizăm, să le tăiem elanul. Au apărut nesincronizări. Nu prea i-am înţeles pe băieţi.

Trebuie să gestionăm mai bine avantajul. E loc de mai bine. Dar facem un joc bun, care bucură publicul. Le mulţumesc suporterilor, sunt incredibili, ce atmosferă pot să facă! Înseamnă foarte mult pentru noi.

Craiova are o echipă foarte bună, felicitări lui Marius pentru tot ceea ce face acolo!”, a spus Ilie Poenaru la finalul partidei cu FCU Craiova.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

UTA Arad

Ultimele articole Toate articolele