Gigi Becali a dezvăluit când va mai merge la stadion. "Fac şi propagandă" | VIDEO EXCLUSIV Gigi Becali a dezvăluit când va mai merge la stadion. "Fac şi propagandă" | VIDEO EXCLUSIV
Dan Şucu mai are de învăţat până să ajungă ca Gigi Becali: „Poate să cheltuie 25-30 de milioane până să înveţe” | VIDEO EXCLUSIV Dan Şucu mai are de învăţat până să ajungă ca Gigi Becali: „Poate să cheltuie 25-30 de milioane până să înveţe” | VIDEO EXCLUSIV
Gigi Becali nu a avut milă! Finanţatorul de la FCSB şi-a bătut joc de un fost jucător al Stelei! "O să îi fac zile negre" | VIDEO EXCLUSIV Gigi Becali nu a avut milă! Finanţatorul de la FCSB şi-a bătut joc de un fost jucător al Stelei! "O să îi fac zile negre" | VIDEO EXCLUSIV
Costel Gâlcă nu a continuat la FCSB dintr-un motiv uluitor! "M-a înşelat" | VIDEO EXCLUSIV Costel Gâlcă nu a continuat la FCSB dintr-un motiv uluitor! "M-a înşelat" | VIDEO EXCLUSIV
Gigi Becali a intrat în direct şi a făcut anunţul despre transferul lui Florinel Coman: „Nu m-am înţeles cu nimic! La revedere!” | VIDEO EXCLUSIV Gigi Becali a intrat în direct şi a făcut anunţul despre transferul lui Florinel Coman: „Nu m-am înţeles cu nimic! La revedere!” | VIDEO EXCLUSIV
„Eu am proorocit. Şi dacă am proorocit, hai la revedere!” . Gigi Becali, sigur că va elimina o echipă mare din Europa în drumul spre grupele UCL | VIDEO EXCLUSIV „Eu am proorocit. Şi dacă am proorocit, hai la revedere!” . Gigi Becali, sigur că va elimina o echipă mare din Europa în drumul spre grupele UCL | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Poli Iaşi - Petrolul 0-0. Meci fără o direcţie clară în Copou

Superliga Publicat pe 2 oct 2023

Poli Iaşi a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia ploieşteană Petrolul, într-un meci din etapa a 11-a din Superligă.

La Iaşi, Petrolul a avut un gol marcat în minutul 7, de Papp, dar anulat de arbitru după trei minute de consultare a VAR, pentru o poziţie de ofsaid. Ambele echipe au mai avut şanse de gol, în continuarea partidei, dar nici una nu a fost concretizată şi partida s-a încheiat 0-0.

Petrolul a ajuns la şase egaluri în această ediţie de campionat, are 15 puncte şi se află pe locul 6, în timp ce Poli Iaşi, cu 11 puncte, ocupă locul 12.

VIDEO | Poli Iaşi - Petrolul 0-0, în direct pe Prima Sport 2 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start:

• Poli Iaşi: S. Lung Jr. - Bordeianu, F. Ilie, Samayoa, R. Ispas - A. Roman, J. Marchioni, C. Jatoba - Gheorghiţă, S. Harrison, L. Phelipe
  • Petrolul Ploieşti: Zima - Hanca, Papp, T. Seto, Meijers, L. Dumitriu - A. Musi, Diomande, Jair - M. Roman II, Grozav

Minutul 90+4: Fluier final! Se termină 0-0.

Minutul 52: Balonul este întors la Roman, care trage peste poartă din 15 metri.

Minutul 45+3: Pauză! Scorul este 0-0.

Minutul 31: Luis Phelipe trece elegant de Seto şi trage plasate de la 25 de metri. Zima se întinde şi respinge în corner.

Minutul 7: Papp înscrie după o lovitură liberă, dar reuşita este anulată pentru offside.

----------------------------------------------

Poli Iaşi vine după victoria în faţa lui FC Voluntari, scor 2-1, şi se află pe locul 13 în clasamentul Superligii după 9 meciuri disputate. Leo Grozavu a reglat lucrurile la echipa nou-promovată, după ce ieşenii au început cu cinci înfrângeri în primele 6 partide din prima ligă.

De cealaltă parte, Petrolul se află pe locul 7 în campionat şi ţintesc play-off-ul în acest sezon. ”Lupii galbeni” vin după egalul de acasă cu Hermannstadt (0-0) şi după înfrângerea la limită cu CFR Cluj (1-0) şi sunt în căutarea unui rezultat pozitiv.

Ultimul meci disputat între cele două formaţii a avut loc în Liga 2, unde ploieştenii s-au impus cu 2-0.