Bayer Leverkusen rămâne neînvinsă în acest sezon şi face încă un pas spre trofeul Europa League. Marseille - Atalanta s-a terminat indecis Bayer Leverkusen rămâne neînvinsă în acest sezon şi face încă un pas spre trofeul Europa League. Marseille - Atalanta s-a terminat indecis
Olympiakos produce o mare surpriză în semifinalele Conference League. Fiorentina s-a impus în celălalt meci Olympiakos produce o mare surpriză în semifinalele Conference League. Fiorentina s-a impus în celălalt meci
VIDEO | Chelsea - Tottenham 2-0. Radu Drăguşin, rezervă în ”Battle of the Bridge” VIDEO | Chelsea - Tottenham 2-0. Radu Drăguşin, rezervă în ”Battle of the Bridge”
VIDEO | Tânărul Jiri Lehecka profită de abandonul lui Daniil Medvedev şi merge în semifinale la Madrid VIDEO | Tânărul Jiri Lehecka profită de abandonul lui Daniil Medvedev şi merge în semifinale la Madrid
Se conturează o campanie de transferuri stelară la CFR Cluj! Suma uriaşă pe care patronul ”o pune la bătaie” Se conturează o campanie de transferuri stelară la CFR Cluj! Suma uriaşă pe care patronul ”o pune la bătaie”
Unul din cei mai vechi străini din Superliga şi-a anunţat plecarea Unul din cei mai vechi străini din Superliga şi-a anunţat plecarea

VIDEO | PORTO PIERDE SURPRINZĂTOR CU BRAGA. „DRAGONII” AU RATAT INCLUSIV DOUĂ LOVITURI DE LA 11 METRI

Video Publicat pe 18 ian 2020

FC Porto a fost învinsă în propriul fief de Sporting Braga, 1-2, într-un meci din campionatul Portugaliei, transmis în direct de Look Sport. Brazilianul Fransergio a deschis scorul pentru oaspeţi încă din minutul 5, iar Porto a ratat cât pentru cinci meciuri. Gazdele ar fi putut egala în finalul primei reprize, dar Telles a ratat un penalty. În repriza secundă, în minutul 56, a fost rândul lui Soares să rateze de la 11 metri, spre disperarea fanilor. Însă tot el a înscris două minute mai târziu şi a reanimat tribunele.

Când toată lumea se aştepta ca Porto să marcheze şi golul victoriei, oaspeţii au lovit decisiv cu un sfert de oră înainte de final. Paulinho l-a învins pe Marchesin şi Braga a plecat cu toate punctele.

După acest eşec, Porto se menţine pe locul secund cu 41 de puncte, la 11 în faţa echipei de pe 3, Famalicao. Numai că, Benfica a profitat din plin, iar după victoria cu rivala Sporting s-a desprins la 7 lungimi în faţa lui Porto, care mai păstrează şanse mai degrabă teoretice la titlu.